[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

۵نوع میوه را حتماً با پوست بخورید، روزنامه شیراز نوین

خوردن پوست برخی از میوه‌ها نه تنها مضر نیست چون پوست این میوه‌ها، ٣ تا ۴برابر بیش از خود میوه حاوی فیبر هستند.
فیبر یکی از مواد مغذی مفید برای سم‌زدایی از بدن است. پوست برخی میوه‌ها، علاوه بر فیبر، حاوی گروهی از آنتی اکسیدان‌های ضدپیری و ویتامین‌ها است.
سیب: آنتی اکسیدان‌های فراوانی که در پوست سیب وجود دارند، مثل کوئرستین و پکتین، در مقایسه با سیب پوست کنده، اثر بسیار بیشتری در از بین بردن سلول‌های سرطانی و حفظ حافظه دارند. به علاوه، با دور انداختن پوست سیب، نیمی از فیبر آن نیز از دست می رود.
موز: این میوه سرشار از پتاسیم، مقدار زیادی سروتونین نیز دارد که یک انتقال دهنده عصبی بوده و با اشتها و خلق و خو در ارتباط است. همچنین موز سرشار از فیبر، هم از نوع محلول و هم از نوع نامحلول است. پوست موز، باعث می‌شود احساس سیری کنید و مشکلات گوارشی خفیف را هم بهبود می‌بخشد. می‌توانید پوست موز را بکوبید و به شکل پوره دربیاورید و به کیک یا انواع مواد غذایی اضافه کنید.
کیوی: زمانی که کیوی را با پوست می‌خورید، تا ٣برابر فیبر بیشتری نسبت به زمانی که پوست آن را می‌کنید، دریافت خواهید کرد. به علاوه، ویتامین ث قابل توجهی نیز در اختیار بدن قرار می گیرد.
پرتقال: ویتامین ث موجود در پوست مرکبات خیلی بیشتر از مقدار ویتامین موجود در آب این میوه‌هاست. همچنین پوست آنها مملو از فیبر و ویتامین‌های آ و ب، مواد معدنی مثل کلسیم و سلنیوم است. در کنار همه اینها، فلاونوئیدهای تانجرتین و نوبیلتین موجود در پوست مرکبات، اثر ضدالتهاب و ضدسرطانی دارند.
پاپایا: گوشت و پوست این میوه گرمسیری، حاوی مقادیر زیاد ویتامین‌های آ، ب و ث است. همچنین، نوعی آنزیم به نام پروتئولیتیک، مثل پاپائین و کیموپاپائین، با اثر ضدویروسی و ضدقارچی و ضدباکتری است. به همین دلیل، از پوست پاپایا در تهیه محصولات زیبایی، ماسک‌های زیبایی و آبرسان به پوست استفاده می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی