[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۹
  • دوره جدید

سنت حسنه اطعام را ترویج کردیم ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در فارس از برگزاری طبخ و توزیع ۳۰هزار پرس غذا به مناسبت عید غدیر در سطح شهرستان‌های استان با هدف ترویج سنت حسنه اطعام مؤمنان خبر داد.
به گزارش ایرنا، حسین پورنورعلی جمعه در حاشیه توزیع این بسته‌های غذایی گرم به خبرنگاران گفت: امروز در سایه ولایت این دستاورد بزرگ غدیر، جامعه اسلامی ما به سمت گسترش محبت و فضایل اهل بیت(ع) می‌رود؛ بنابراین بر همه واجب است تا هرچند اندک، این عید را پاس بداریم.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در فارس با بیان اینکه طبق روایات متعدد اطعام کردن در روز عید غدیر بسیار حسنه و موردتأکید است و باعث می‌شود که این سنت به دست فراموشی سپرده نشود، گفت: با توجه به اینکه در ایام عید ولایت تأکید بر اطعام است، لذا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هم با مشارکت در پویش احسان غدیر با عنوان اطعام علوی تعداد ۳۰هزار پرس غذای گرم طبخ و بین نیازمندان توزیع کرد.
پورنورعلی بیان کرد: برای انجام این امر خداپسندانه ۱۵میلیارد ریال هزینه شده است که ۳۰ درصد از این اعتبارات توسط ستاد اجرایی و مابقی توسط گروه‌های جهادی و هیئت‌های مذهبی تأمین 
شده است.
وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به مناسبت عید سعید غدیر برای سومین سال متوالی و با همکاری ۴۰ گروه جهادی اقدام به پخت غذای گرم و توزیع در بین نیازمندان کرده است.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در فارس یادآور شد که طبخ غذای گرم از جمله خدمات بنیاد احسان در بحران‌هایی مثل سیل و زلزله و برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی