[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

ناسا بودجه ارسال انسان به مریخ را ندارد، روزنامه شیراز نوین

سال‌هاست که ناسا مأموریت خود به مریخ را برای به دست آوردن موقعیت‌های بهتر در جهت فرود بر روی سیاره سرخ به تعویق انداخته است اما طی اخباری که اخیراً به دست آمده، این آژانس به دلیل عدم داشتن بودجه کافی، شرایط ارسال انسان به این سیاره را ندارد.
افرادی که مشتاقانه منتظر سفر به مریخ بودند از شنیدن خبر اینکه ناسا هیچ پولی برای اجرای برنامه خود ندارد، ناامید خواهند شد.
ویلیام گرستنمایر مدیر منابع انسانی ناسا اعلام کرد که این سازمان با بودجه فعلی نمی‌تواند مأموریت ارسال انسان به مریخ را تا سال 2030 عملی کند.
اعتقاد بر این است که هزینه ساخت سیستم راه اندازی فضایی و فضاپیمای اوریون، بالاتر از حد انتظار بوده، که به موجب آن سازمان موفق به طراحی وسایل نقلیه برای فرود در مریخ یا صعود از سطح این سیاره نشد.
گفته‌های گرستنمایر درست نزدیک یک ماه پس از آن که ژنرال لری جیمز، معاون آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا از آمادگی این آژانس برای سفر به مریخ در آینده نزدیک خبر داده بود منتشر شد.
جیمز در گفت وگویی با عنوان «بررسی جهان ما، سیستم خورشیدی و هستی» در چنای هند، اظهار کرد: «فرستادن انسان به مریخ، مأموریت اصلی ماست. ما در حال کار بر روی فناوری‌های انسانی و موشکی مورد نیاز برای مأموریت‌های طولانی مدت هستیم.»
در طول این سخنرانی، جیمز همچنین از تکنولوژی در حال توسعه ناسا که یک موشک جدید برای ارسال انسان به مریخ است سخن گفت.
او اظهار کرد: ناسا در اواسط راه ساخت این موشک و آزمایش اجزای آن قرار داشته و این فناوری که SLS نام دارد برای اولین بار در سال 2019 راه اندازی خواهد شد.
اما این طور به نظر می‌رسد که این آژانس به دلیل کمبود بودجه نمی‌تواند در موعد مقرر شده مأموریت خود را به سرانجام برساند.
از جمله افرادی که منتظر دیدن مأموریت ارسال انسان به مریخ هستند می‌توان به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که در ماه آوریل از ناسا درخواست کرد تا این هدف خود را هرچه زودتر انجام دهد.
در ماه مارس، ترامپ یک لایحه را تأسیس کرد که به ناسا 19.5میلیارد دلار برای ادامه برنامه‌های ارسال انسان به مریخ تعلق بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی