[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

چگونه دانش‌آموزان را فعال‌تر کنیم، روزنامه شیراز نوین

والدین تأثیر کلیدی در تعلیم فرزندانشان دارند و می‌توانند فعالیت و پیشرفت دانش‌آموزان را در درس، ورزش و... افزایش دهند و برای این کار باید:
واژه‌های آزاردهنده را به حداقل برسانید. به فرزند خود کمک کنید تا 6کلمه نه، نمی‌توانم، نمی‌‌خواهم، هرگز، شاید و اگر را کمتر به کار ببرد؛ زیرا این کلمات قبل از رسیدن به نقطه شروع، او را متوقف می‌سازد. بر جمله من آن را انجام می‌دهم تأکید کنید. روی عباراتی مثل بله، می‌توانم، من می‌خواهم بیشتر کار کنید. به دانش‌آموز در بازی و ورزش شانس برنده شدن بدهید. بازی بسکتبال راهی عملی و سرگرم کننده است و به دانش‌آموز نشان می‌دهد که برای کسب موفقیت در تحصیل هم می‌تواند خودش مؤثر باشد. به او تأکید کنید که تعیین کردن هدف بسیار مهم است. فرد با فراگرفتن این که چگونه اهداف خود را تعیین کند و در کلاس‌های درس به آن اصول برسد، پیشرفت تحصیلی خود را متعلق به خود خواهد دانست. فرد زمانی که این اصول را یاد می‌گیرد کمک شما را برای رسیدن به موفقیت مشتاقانه می‌‌پذیرد. مسئولیت‌پذیری را به آنها بیاموزیم. بیشتر والدین دانش‌آموزان را در مدرسه مسئول اعمال خود می‌دانند اما به عنوان پدر و مادر، ما نیز مجبوریم نسبت به عملکرد آنها جوابگو باشیم. اگر می‌گوییم در تکالیفشان به آنها کمک و یا برای تحصیلشان سرمایه‌گذاری می‌کنیم، پس مجبوریم فعالیت‌هایشان را یک اولویت بدانیم و الگوی رفتاری مناسب برای آنها باشیم. دخالت مثبت ما در فعالیت‌های مدرسه مهم است.
اهمیت کمک به دیگران را به آنها یادآور شویم. به فرزندانتان کمک کنید تا همیشه در مرکز کمک گرفتن نباشند و گاهی هم به دیگران کمک کنند.
کمک کنید تا از وقت خود خوب استفاده کنند.
به قدرت تمرکز فرزندان خود توجه کنید. 

 

پوران ایلامی، آموزگار پایه چهارم دبستان شهید شریف اشراف دو، ناحیه یک شیراز
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی