[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۳
  • دوره جدید

پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت‌دار حوزه فرهنگ و هنر کشور 5 هزار میلیارد تومان در مصوبات سفرهای استانی رئیس‌جمهور لحاظ شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمود اسلامی در حاشیه بازدید از طرح‌های نیمه‌تمام فرهنگی خراسان جنوبی اظهار کرد: طی 2 سال اخیر 550 پروژه نیمه‌تمام این وزارتخانه که بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند شناسایی شد و طبق برنامه‌ریزی با اختصاص اعتبارات لازم تا پایان دولت سیزدهم به بهره‌برداری می‌رسند. 
 وی افزود: 15 مجتمع فرهنگی در استان‌های مختلف به‌عنوان پروژه‌های ملی در فهرست طرح‌های اولویت‌دار وزارت فرهنگ قرار دارند که از این تعداد 4 پروژه به بهره‌برداری رسیده و 3 مجتمع فرهنگی اراک، اهواز و یزد نیز در آستانه بهره‌برداری هستند؛ عملیات اجرایی سایر مجتمع‌ها نیز در حال انجام است. 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ درباره اعتبارات مصوب دو سفر رئیس‌جمهور به خراسان جنوبی برای پروژه‌های فرهنگی این استان خاطرنشان کرد: مجموعاً در 2 سفر رئیس‌جمهور محترم به خراسان جنوبی 293 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های فرهنگی و هنری این استان در نظر گرفته شد که 68 میلیارد تومان مربوط به سفر نخست (شهریور 1400) است و 225 میلیارد تومان نیز در سفر دوم (آذر 1401) مصوب شد. 
اسلامی از تکمیل ۲ پروژه عمرانی فرهنگی بیرجند در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: برای تکمیل ۲ پروژه خانه فرهنگ و سالن علامه فرزان بیرجند ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که از منابع داخلی وزارتخانه تأمین می‌شود. 
وی افزود: با توجه به پیشرفت فیزیکی خانه فرهنگ بیرجند، نهایتاً تا پاییز امسال شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود و سالن علامه فرزان نیز تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد. 
معاون وزیر فرهنگ به پروژه نیمه‌کاره مجتمع فرهنگی بیرجند نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه از سال 1390 تا کنون حدود 12 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در فهرست طرح‌های ملی وزارت فرهنگ قرار نگرفت، اما پیگیری‌هایی برای سرعت بخشیدن به روند اجرایی این پروژه در حال انجام است. 
بازدید از پروژه‌های عمرانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، بازدید از موزه شهید رئوفی‌فرد، بازدید از سینما فرهنگ طبس، دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار و نشست با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله برنامه‌های سفر اسلامی به این استان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی