[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۴
  • دوره جدید

رفت و آمد شهروندان تسهیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین


شهردار منطقه چهار شیراز اقدامات این منطقه از شهرداری در راستای تسهیل رفت و آمد شهروندان را تشریح کرد.
به گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقه چهار شیراز، حسام‌الدین اسدزاده اظهار داشت: به همت واحد ترافیک شهرداری منطقه چهار، از ابتدای فروردین‌ماه امسال تا انتهای تیرماه در راستای ایمن‌سازی و آرام‌سازی معابر سطح منطقه در جهت سلامت عابران پیاده و سواره، طرح‌های مختلف ترافیکی اجرا شده است.
وی با تشریح اقدامات صورت‌گرفته در مدت چهار ماه گذشته بیان کرد: اجرای خط‌کشی عابر پیاده 1100 مترمربع، اجرای تیپ ایمن‌سازی مدارس (خط‌کشی و اجرای شابلن کف و نصب تابلو‌های مخصوص تردد دانش‌آموزان) به تعداد 31 عدد و اجرای آرام‌سازی با تغییر متریال کف در معبر بلوار میثم نرسیده به خیابان سروش شرقی به متراژ 350 مترمربع در راستای ایمن‌سازی در تردد عابران پیاده از خیابان و اجرای طرح اصلاح هندسی تقاطع خیابان فرزدقی و بلوار فراشبندی در جهت تفکیک مسیر خودروها و ایمنی در تردد عابر پیاده با مصالح بتنی از طرح‌های اجراشده است.
شهردار منطقه چهار شیراز از دیگر اقدامات انجام‌شده را اجرای خط‌کشی دوچرخه در بوستان پرستو در شهرک امیرکبیر به طول 2 کیلومتر، اجرای رنگ‌آمیزی مسیر دوچرخه در بوستان جنت به طول 2.5 کیلومتر و اجرای تثبیت رفیوژ میانی دورگرد غیرهمسطح بلوار مهندسین در راستای تفکیک مسیر و ایمنی خودروها عنوان کرد. وی افزود: اجرای نصب تجهیزات ترافیکی در سطح منطقه جهت آرام‌سازی معابر و تفکیک مسیر در خیابان‌های شهدای هوابرد با نصب 400 عدد گل‌میخ مکعبی، اجرای دورگرد ایمن با نصب 200 عدد استوانه ایمنی در بلوار پاسداران مقابل سپاه فجر، نصب تابلوهای اخباری و انتظامی و تعیین مسیر در سطح منطقه به تعداد 200 عدد و همچنین نصب 10 رشته سرعت‌گیر در خیابان‌های مخابرات، امیرکبیر، شهید ابوالفتحی، شبان 38، انقلاب و آفتاب از دیگر اقدامات صورت‌گرفته است. شهردار منطقه چهار شیراز افزود: تسهیل در رفت و آمد شهروندان و کمک به کاهش ترافیک از موضوع‌های اولویت‌دار این منطقه از شهرداری در کنار اجرای طرح‌های عمرانی است.
اسدزاده همچنین در سخنان خود بر استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی در راستای کمک به کاهش آلودگی و کمک به کاهش ترافیک در کلان شهر شیراز تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی