[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

به زودی ۵ پروژه اوراق مشارکتی شهرداری شیراز افتتاح می شود، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از افتتاح همزمان 5پروژه اوراق مشارکت شهرداری شیراز به ارزش 300میلیارد تومان طی چند روز آتی خبر داد.
به گزارش ارتباطات و بین الملل معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، دکتر اسدی با اشاره به فروش 775میلیارد تومانی اوراق مشارکت شهرداری شیراز طی سال‌های انتشار، افزود: تمام اعتبارات ریالی این پروژه‌ها که از محل انتشار و فروش اوراق مشارکت شهرداری شیراز تامین گردیده است، با نظارت مستقیم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صرفا برای ساخت پروژه‌های مشارکتی هزینه گردیده و پروژه‌های عمرانی از فروش اوراق مشارکت سهمی نداشته اند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به تغییر رویکرد مدیریت شهری شیراز، از بازار مالی به بازار مبتنی بر سرمایه گفت: مدیریت شهری شیراز از سال1390 تاکنون با انتشار و فروش چهار مرحله اوراق مشارکت برای اجرای پروژه‌های ساختمانی شهرداری شیراز، توانسته است ضمن کاهش سهم 16درصدی خود از محل درآمدهای متکی به صدور پروانه‌های ساختمانی، به یکی از مهم‌ترین راه‌های تامین منابع پایدار مالی دست یابد. ضمن آنکه تاکنون سه مرحله اوراق مشارکت نیز جهت تامین مالی پروژه قطاری شهری منتشر گردیده و به فروش رسیده است.
اسدی با بیان اینکه قریب به 800هزار متر مربع پروژه اوراق مشارکتی با کاربری‌های مختلف و هدف تحقق درآمدهای پایدار در شیراز تاکنون ساخته یا در حال ساخت است، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، چند پروژه مشارکتی شهرداری شیراز به بهره برداری رسیده است. لذا در راستای عهد خود به مردم، مبنی بر افتتاح پروژه‌های مشارکتی تا پایان سال، این نوید را به شهروندان می‌دهیم که طی چند روز آینده شاهد به ثمر نشستن و افتتاح 5پروژه بزرگ اوراق مشارکت دیگر باشیم.
وی ادامه داد: گام بعدی شهرداری شیراز این است که طی یک برنامه پنج ساله، از محل فروش و اجاره داری این پروژه‌ها مسیری مطمئن برای تامین منابع درآمدی پایدار فراهم آورد.
این مدیر شهری در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر سیاست جلب مشارکت و به کارگیری سرمایه‌های مردم در توسعه شهر گفت: ساخت و افتتاح پروژه‌های حاصل از فروش اوراق مشارکت، گویای آن است که چنین ایده‌ای امروزه به خوبی در شیراز عملیاتی شده. آنچنان که بالغ بر 95درصد از کل منابع حاصل از فروش اوراق مشارکت، از خارج از استان، تامین اعتبار گردیده است.
دکتر اسدی با اشاره به سهم 80درصدی نقاط کم برخوردار شهر از پروژه‌های مشارکتی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: چهار پنجم این پروژه‌ها با رویکرد عدالت محوری در توسعه متوازن شهر، در مناطق کم برخوردار جانمایی و اجرا گردیده است. وی افزود: این موضوع می‌تواند با ارتقای کیفی امکانات این مناطق و توزیع و تنوع مراکز ارائه دهنده خدمات در نقاط مختلف شهر، ضمن ایجاد اشتغال و جلوگیری از سفرهای غیرضرور شهری، با معرفی الگویی مناسب، زمینه ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ورود و سرمایه گذاری در جغرافیای گسترده تری از شهر را فراهم نماید. معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز سودآوری، ایجاد ارزش افزوده، جایگزین شدن بازارهای تخصصی به جای بازارهای خطی، افزایش چند برابری سرانه پارکینگ، تامین منابع درآمدی پایدار، کاهش توامان ترافیک و آلودگی محیط زیست، فرهنگ سازی در خصوص مشارکت‌های مردمی و همچنین رونق صنعت ساختمان را از دیگر اهداف ساخت این پروژه‌ها دانست و تاکید کرد: ساختمان سازی یک فرآیند تولید محور است که زمینه ساز ایجاد اشتغال و رونق در سایر بخش‌ها نیز خواهد شد. اسدی در پایان با تاکید بر تغییر رویکرد شهرداری شیراز به سمت سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی، گفت: در راستای سیاست‌های مدیریت شهری شیراز مبنی بر حمایت از سرمایه گذاری، ضمن دعوت از صاحبان سرمایه، سودآوری حداقل 30درصدی سرمایه گذاری در شیراز را تضمین خواهیم کرد. گفتنی است 5پروژه مشارکتی، پروین اعتصامی با زیربنای 9642متر مربع و با توان تامین 71واحد پارکینگ، خلدبرین با زیربنای 144500متر مربع با ظرفیت 350واحد پارکینگ، حضرتی با زیربنای 21463متر مربع و گنجایش 458واحد پارکینگ، امیرکبیر با زیربنای 23337متر مربع و تامین 158واحد پارکینگ و فخرآباد با زیربنای 39215متر مربع و ظرفیت 677واحد پارکینگ، با اعتباری بالغ بر 300میلیارد تومان و با کاربری‌های مسکونی تجاری، تفریحی، اداری و پارکینگ که از محل انتشار و فروش اوراق مشارکت تامین اعتبار گردیده اند، طی چند روز آینده از سوی شهرداری شیراز به شهروندان هدیه داده خواهد شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی