[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

رنگرز: حضور شیرازی‌ها چرخه انتخابی را داغ کرد، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی می‌گوید حضور فرنگی کاران شیرازی در چرخه انتخابی، رقابت را داغ کرده است و عقیده دارد که توقع کسب دو مدال از فرنگی‌کاران کاملاً بجاست.
به گزارش ورزش سه، حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در فاصله يک ماه تا شروع المپیک صحبت‌های مفصلی را با سایت فدراسیون کشتی درخصوص وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی و شانس کسب مدال توسط فرنگی‌کاران به صحبت پرداخته است.

 برگزاری 3 اردوی مهم تا المپیک در دستور کار است
3 اردوی مقطعی و مهم تا المپیک داریم که 2 اردو پرفشار و یک اردو نیز با کاهش فشار (Taper) خواهد بود. در زمان استراحت بین اردوها، در اردوی اول اعضای تیم ملی به مشهد مقدس برای زیارت امام‌رضا(ع) مشرف می‌شوند و در پایان اردوی دوم نیز به استان مازندران خواهیم رفت.

 از اجرای چرخه انتخابی تیم ملی خوشحالم
خوش‌حالم که چرخه انتخابی تیم ملی با حمایت فدراسیون و برای سال دوم به‌شکل تام و تمام اجرا شد. انجام چرخه‌ کار بسیارخوبی بود چراکه نقشه راه انتخاب شدن ملی‌پوشان مشخص شد و از دل همین چرخه سعید اسماعیلی ملی‌پوش شد و حتی قهرمانان مدال‌دار ما بعضاً حاشیه امن پیدا نکردند. 
معتقدم در کشتی فرنگی به‌طور مشخص 6 وزنی که انتخاب شدند در یک روند عادلانه، شفاف و یک مسیر روشن توانستند افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را به دست بیاورند.

 بهترین کمپ تمرینی دنیا را در اختیار داریم
شرایط برگزاری اردوها بسیارخوب بود و از روند موجود رضایت کامل داریم. تیم بسیارخوبی در کنار مجموعه است، مربی بدن‌ساز، پزشک تغذیه، پزشک روان‌شناس، فیزیوتراپ‌ها و سایر عوامل، ضمن اینکه امکانات سخت‌افزاری ما بسیارعالی و در سطح استانداردهای دنیا است و ما یکی از بهترین کمپ‌های تمرینی دنیا را در اختیار داریم.

 بهترین‌های دنیا در المپیک به میدان می‌روند
نباید فراموش کنیم رقابت‌های المپیک آوردگاه بسیار بزرگی است و همه کشورهای دنیا از تمامی ظرفیت‌های خود برای کسب مدال المپیک استفاده می‌کنند. در واقع 16 نفری که در هر وزن کسب سهمیه کرده‌اند از مسیرهای مختلف و دشواری عبور کردند و این مسابقات در بالاترین سطح کیفی این رقابت‌ها برگزار می‌شود.

 توقع کسب 2 مدال از کشتی فرنگی بجاست
همه 6 کشتی‌گیر ما شایستگی کسب مدال دارند، ولی باید این را در نظر بگیریم که این رقابت‌ها سطح بسیار بالایی دارد و کسب مدال در این آوردگاه کار سخت و مشکلی است. معدل کسب مدال ما در 3 دوره اخیر 2 مدال بوده است، البته المپیک لندن را باید به‌عنوان یک اتفاق بی‌نظیر بدانیم. در ادوار گذشته نیز معدل کسب مدال زیر یک مدال بوده است. معتقدم توقع کسب 2 مدال فارغ از رنگ آن، از تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک بجاست. اگر کشتی‌گیران در بهترین فرم بدنی خودشان بودند و خدا یاری کرد، این تیم قابلیت کسب بیش‌از 2 مدال دارد. اما توقع معقول، منطقی، به‌جا و برمبنای عملکرد و عقبه کشتی فرنگی، کسب 2 نشان از این آوردگاه است.

 در حال آنالیز تمامی رقبا هستیم
قطعاً ما برای هر کشتی و هر رقابت یک استراتژی مشخص منطبق بر آنالیز صورت گرفته داریم. چند هفته است که کار را شروع کردیم، در اتاق آنالیز کمپ تیم‌های ملی، فیلم‌های حریفان دیده می‌شود و ما بعداز آمادگی تکنیکی و جسمانی  و حفظ آن، به‌دنبال دیدن فیلم کشتی حریفان و آنالیز آن‌ها و آمادگی روحی و روانی کشتی‌گیران هستیم.

 حضور برخی از کشتی‌گیران در چرخه کمک بزرگی به تیم ملی کرد
اتفاق خوبی که در چرخه افتاد حضور برخی از کشتی‌گیران و ایجاد رقابت بود. اینکه امیررضا ده‌بزرگی، محمدرضا و محمدعلی گرایی، ناصر علیزاده، مهدی بالی و فردین هدایتی در چرخه حضور داشتند و رقابت خوبی را ایجاد کردند تا کشتی‌گیران احساس خطر کرده و بیشتر کار کنند کمک بزرگی به تیم ملی کرد.
رنگرز در پایان با قدردانی از تمامی دست‌اندرکاران کشتی کشور که برآیند کار آن‌ها بر بهبود روند کار تیم ملی تأثیر گذاشته است، خاطرنشان کرد: من و همکارانم در تیم ملی تمامی تلاش خود را می‌کنیم که ملی‌پوشان با بهترین آمادگی راهی المپیک شوند و بتوانیم با کسب افتخار باعث شادی مردم و سربلندی کشورمان شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی