[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

استمرار توسعه و محرومیت‌زدایی در شهرستان داراب ، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب گزارشی از فعالیت‌های توسعه در این شهرستان را ارائه داد و بیان داشت: بنیاد مسکن همگام با مشارکت‌های مردمی در جهت توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی می‌کوشد. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، محمدرضا حسن‌زاده با اشاره به تحولات به‌وجودآمده ناشی از توسعه روستایی در مناطق روستایی این شهرستان، افزود: هرچند در سال‌های گذشته حجم فعالیت‌های توسعه در مناطق روستایی بالا بوده، اما حجم محرومیت‌ها نیز در این مناطق بالاست و می‌طلبد تا در سال پشتیبانی تولید، توسعه روستایی در این شهرستان شتاب بیشتری گیرد.
وی از پرداخت ۵۳۴ فقره تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی با همکاری بانک‌های عامل با اعتباری بالغ بر ۱۰۶میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان خبر داد و گفت: بنیاد مسکن با معرفی متقاضیان به بانک، زمینه پرداخت ۶۴۰ فقره تسهیلات ۳۵۰میلیونی طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی با اعتبار ۲۲۴میلیارد تومان را فراهم کرده است؛ همچنین با معرفی متقاضیان به بانک برای دریافت تسهیلات متمم تسهیلات، ۳۲۷ فقره تسهیلات با اعتبار ۴۹میلیارد تومان به این افراد پرداخت شده است.
حسن‌زاده در ادامه از اجرای ۴۰۰هزار مترمربع آسفالت معابر در ۵۳ روستای شهرستان خبر داد و گفت: این طرح‌ها از محل اعتبارات عمرانی و مشارکت دهیاری‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۲۰میلیارد تومان به سرانجام رسید. تهیه و بازنگری طرح هادی در ۴۲ روستای شهرستان با اعتباری بالغ بر ۸میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان و واگذاری ۱۲۰ قطعه زمین به جوانان فاقد مسکن و واجدان شرایط در روستاها به مساحت ۳۵هزار مترمربع از دیگر عملکردهای بنیاد مسکن شهرستان داراب است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب، تشکیل پرونده صدور رأی و صدور ۶۲۴ جلد اسناد مالکیت شهری و روستایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک و ارائه خدمات فنی و پاسخ استعلام به تعداد ۲۶۸ فقره پروانه ساختمانی با فعالیت ۲ دفتر فنی و نظارت ۴۰ ناظر فعال در روستاها به مساحت ۳۳هزار و ۴۸۵ مترمربع را از دیگر کارکردهای بنیاد مسکن دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی