[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

منتخب اول مردم شیراز در شورای پنجم شهر: شیراز به عنوان پایتخت فرهنگی مطرح بوده و هست، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمود شبان سروستانی  منتخب اول مردم شیراز اعتقاد دارد که شیراز همچنان به عنوان پایتخت فرهنگی کشور مطرح است و درآینده نیز خواهد بود‌.
سید احمد رضا دستغیب شامگاه دیروز در مراسمی که با حضور فعالان سیاسی اصلاح طلب و تنی چند از اعضاء آینده شورای اسلامی شهر شیراز و روحانیون و اقشار مختلف مردم به مناسبت پیروزی وی ترتیب داده شده بود با بیان اینکه: شیراز با جمعیتی متشکل از ادیان و اقوام مختلفی چون فارس ها، قشقایی ها، لرها و اقلیت هایی چون کلیمی ها، زرتشتی ها و مسیحی ها در کنار هم سالیان متمادی زندگی مسالمت آمیز داشته اند تاکید کرد: همه ما شیراز را دوست داریم فرهنگ شیراز را، زبان شیراز را و همه مردمان شیراز را با هر عقیده و زبان و مرامی که دارند دوست داریم و دوستدار آن خواهیم ماند‌. نماینده مردم شیراز در مجلس هشتم به سابقه و قدمت شیراز در حوزه فرهنگ وهنر اشاره کرد و ادامه داد: شیراز به لحاظ غنای فرهنگی که دارد از دیر باز به عنوان پایتخت فرهنگی کشور مطرح بوده و همواره مطرح خواهد بود‌.
او در خصوص کارهای عمرانی که در سالیان اخیر در شیراز انجام شده نیز گفت: می‌خواهیم شیرازی با هویت اصیل خود اعم از نوع گویش شیرازی، فرهنگ شیرازی و معماری شیرازی داشته باشیم، نه شیرازی مانند دبی و این میسر نمی‌شود مگر با مشارکت و همراهی مردم و استفاده از همه ظرفیت‌های این کلانشهر و رعایت حقوق شهروندی و مدنی شیرازی‌ها‌. احمدرضا دستغیب فرزند فخرالدین در ادامه با مخاطب قرار دادن اعضاء فعلی شورای شهر، گفت: دیگر زمان رقابت تمام شده و زمان رفاقت رسیده است لذا پیشنهاد می‌کنم که در این ایام باقی مانده از عمر شورای چهارم مصوبه‌ای نداشته باشید که به زیان مردم تمام شود‌. این نماینده اصلاح طلب مردم شیراز در شورای پنجم شهر شیراز، با اشاره به چگونگی ترکیب لیست امید، گفت: با توجه به تعداد متقاضیان حضور در لیست امید که بالغ بر 180 نفر بودند، بسیاری از افراد توانمند و متخصص به دلیل محدودیت نتوانستند در لیست قرار بگیرند اما باید تلاش داشته باشیم تا از تخصص و توانمندی این افراد استفاده کنیم‌. وی میانگین سن منتخبین مردم در این دوره شورا را حدود 44 سال عنوان کرد و افزود: در جمع مورد نظر ترکیبی از افراد مسن تر و با تجربه و افرادی با میانگین سنی پایین پیش بینی شده تا در آینده و بعد از این دوره نیز جوانان با تجربیاتی که به دست می‌آورند، مسیر توسعه را برای شهر رقم بزنند‌. دستغیب با بیان اینکه در لیست امید افرادی با سابقه مدیریتی همچون معاونت وزیر، نمایندگی مجلس و فرمانداری و بخشداری حضور دارند، گفت: انتخاب افراد حاضر در لیست امید بر سه محور استوار بوده است که اولین آن پاکدستی، دومین محور تخصص و توانمندی و سومین محور هم اصلاح طلبی است که همه این افراد شامل این شاخصه ها می‌شوند و سوابق بسیار خوبی در این خصوص دارند‌. او در پایان با تاکید بر این که دیگر برای اختلاف زمانی نداریم، افزود: باید تمام زمان و وقت خود را صرف خدمت و توسعه شهر شیراز کنیم و در این مسیر همه کسانی که می‌توانند کمک کنند، حتی مخالفان روحانی نیز دعوت به همکاری می‌کنیم‌. یادآور می‌شود در انتخابات اخیر شورای شهر شیراز 12 نفر از لیست امید اصلاح طلبان شیراز به پارلمان شهری راه یافتند و تنها یک نفر از لیست اصولگرایان در شورای پنجم اجازه حضور را دارد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی