[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۳
  • دوره جدید

دستگیری اعضای شبکه تروریستی ، روزنامه شیراز نوین

وزارت اطلاعات اعلام کرد که اعضای شبکه‌ گسترده تروریستی-صهیونیستی در چند استان کشور بازداشت شدند و ۴۳ بمب کشف و ضبط شد.
به گزارش ایسنا، متن اطلاعیه وزارت اطلاعات به این شرح است: 
اعضای شبکه گسترده تروریستی-صیهونیستی در چند استان کشور بازداشت شدند و ۴۳ بمب کشف و ضبط شد. سرشبکه‌ها در دانمارک و هلند اقامت دارند.
باسمه‌تعالی
با عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و خاندان مطهر و یاران باوفایش و نیز عرض تسلیت شهادت چهار تن از مأموران خدوم پلیس راه جنوب‌شرق کشور به کلیه دلاورمردان حافظ امنیت ایران اسلامی، به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند؛
اعضای شبکه گسترده تروریستی که قصد انجام اقدامات متعدد خراب‌کارانه در استان‌های تهران، کرمان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان و مازندران را داشتند، توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان‌های مذکور شناسایی و بازداشت شدند.
اعضای این شبکه که به‌ واسطه کانون‌های تروریستی مستقر در کشورهای دانمارک و هلند به سازمان جاسوسی رژیم اشغالگر قدس متصل هستند و توسط آن رژیم حمایت مالی و تجهیزاتی می‌شدند، در آستانه ماه محرم قصد انجام چندین عملیات تروریستی در استان‌های یادشده را داشتند. از جمله برنامه‌ریزی اقدام انفجاری در محل مزار «سپهبد مجاهد شهید حاج قاسم سلیمانی(ره)» و نیز در برخی مراکز تجمعات مردمی و اماکن سوخت‌گیری، همچنین انفجار دکل‌های برق و ایستگاه‌های گاز به‌منظور اخلال در تأمین نیازهای داخلی و صادراتی و اهداف دیگری از این قبیل. از این هسته‌ها تعداد ۴۳ بمب با قدرت تخریب بالا و قابلیت کنترل از راه دور، کشف و خنثی گردید. از بمب‌های پیش‌گفته، ۲۰ بمب ویژگی پرتابی دارند که به قصد استفاده از آنها علیه هیئات و تکایا آماده شده بودند. علاوه بر آن چند خانه تیمی، انواع سازه‌های فلزی انفجاری، چاشنی‌های مربوطه، انواع مواد شیمیایی صنعتی و مواد پیش‌ساز انفجاری، کیت‌های الکترونیکی، ریموت‌های کنترلی برای هدایت انفجار از راه دور، فیتیله‌های انفجاری، چندین قبضه کلت کمری، سلاح‌های شکاری ساچمه‌زن و مقادیر فراوانی سلاح سرد و ابزارهایی صرفاً با کاربرد در اغتشاشات خیابانی کشف و ضبط شد.
اعضای هسته‌های بازداشت‌شده، پیش از این نیز به‌عنوان اقدامات آزمایشی و توان‌سنجی برای ارائه به کارفرمایان مستقر در دانمارک و هلند، چندین عملیات ایذایی انجام داده و عکس و فیلم آنها را برای رسانه‌های تروریستی مستقر در اروپا و آمریکا ارسال کرده بودند؛ همچون پرتاب کوکتل‌مولوتف به ساختمان‌های دولتی، حملاتی به پایگاه‌های بسیج، آتش‌زدن چند بانک، چندین دستگاه عابربانک، اتوبوس‌های شهری، آنتن‌های مخابراتی، ایجاد انفجار در مقابل دفتر یکی از مراجع عظام در ساری، نصب پرچم رژیم موقت صهیونیست و پرچم‌های منتسب به گروهک‌های سلطنت‌طلب در محل‌های مختلف و... .
این تروریست‌ها اخیراً قصد ورود به فاز عملیات وسیع خراب‌کارانه را داشتند که با هوشیاری و تله‌گذاری جان‌برکفان گمنام و فداییان ایران اسلامی، از عملیات تروریستی آن‌ها 
پیشگیری شد.
وزارت اطلاعات همچنان‌که قبلاً نیز اعلام کرده است، حق خود را در تعقیب تروریست‌های نیابتی در فراسوی مرزهای کشور، محفوظ دانسته و اقدامات مقتضی علیه حامیان تروریسم را همچنان در دستور کار خود خواهد داشت. همچنین به کشورهایی که با داعیه حمایت از حقوق بشر، آگاهانه به پایگاه و مأمن رسمی و آشکار تروریسم تبدیل شده‌اند، هشدار می‌دهد که تروریست‌ها هیچ‌گاه به حامیان خود وفادار نمانده‌اند و میزبانی از جانیان حرفه‌ای، همیشه هزینه‌بر بوده است.
در پایان از هیئات، تکایا و سایر مجالس عزاداری و از کلیه عزاداران حسینی استدعا دارد که در این ایام ضمن دعا برای شکست توطئه‌های دشمنان و موفقیت مرزداران و حافظان امنیت کشور، همچون گذشته با هوشیاری کامل، ضمن همکاری با خادمان جان‌برکف خود و حافظان امنیت کشور، هر مورد مشکوک را به ستاد خبری وزارت اطلاعات (۱۱۳) یا نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیجی حاضر در محل گزارش نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی