[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۵
  • دوره جدید

خواص جادویی ارده شیره برای سلامتی، روزنامه شیراز نوین

ارده یک خوراکی پرچرب می‌باشد، اما چربی آن کاملاً طبیعی و مفید می‌باشد، خوردن ارده شیره باعث پیشگیری از لخته شدن خون در بدن می‌شود و موجب تنظیم فشارخون می‌شود.
به گزارش بهداشت نیوز، ارده شیره دارای ویتامین‌های E ،A ،C و همچنین خاصیت آنتی‌اکسیدانی است و باعث تقویت سیستم ‌ایمنی بدن می‌شود. ترکیب شیره با ارده پلاکت خون را بالا می‌برد و بسیار مفید است برای کسانی که پلاکت خون پایینی دارند.
ارده شیره برای برخی مشکلات بدن دارای خواصی است.‌این مشکلات عبارتند از:
یبوست
ارده خاصیت ملین و مسهل دارد، کسانی که دارای یبوست مزاج هستند می‌توانند از ارده برای رفع مشکل خود استفاده کنند.
مشکلات معده و روده
یکی از فواید مهم شیره انگور پاک‌سازی می‌باشد. خوردن شیره انگور موجب دفع اسیدهای غیر ضروری و اوره از بدن می‌شود، بنابراین باعث پاک‌سازی معده و روده از باقی مانده غذاها می‌شود. شیره انگور موجب خون‌سازی می‌شود و همچنین ضد نفخ است و مخلوط آن با ارده خاصیتش را چندین برابر خواهد کرد.
چاقی
خوردن ارده کنجد می‌تواند اشتها را کم کرده و از پرخوری جلوگیری کند، اگر قصد لاغر شدن را داشته باشید می‌توانید یک تا نیم ساعت قبل از خوردن غذا یک تا دو قاشق غذاخوری ارده کنجد بخورید تا جلوی اشتهای کاذبتان گرفته شود و حواستان باشد که مصرف بیشتر آن نتیجه عکس خواهد داد. 
اختلالات کلیه
یکی از خواص شیره به ویژه شیره انگور، خاصیت پاک‌کنندگی آن است که می‌تواند به دفع اوره و اسیدهای مضر بدن و همچنین اختلالات کلیه کمک کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی