[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۱
  • دوره جدید

زمینه انجام تخلف با الکترونیکی‌شدن فرایندها کاهش می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

دکتر ایمانیه گفت: این رویکردی که دولت سیزدهم در خصوص الکترونیکی کردن فرایندها در پیش گرفته، در سایه تعامل و همکاری با قوه قضائیه می‌تواند بسیار کارآمد باشد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه صبح چهارشنبه در همایش و دوره‌های آموزشی کشوری تبیین و ترویج ۲ استاندارد ملی با عنوان سیستم مدیریت ضدرشوه و سیستم مدیریت سوت‌زنی در شیراز، گفت: هرچه بتوانیم در بحث الکترونیکی کردن فرایندهای مرتبط با دولت تلاش کنیم و نقش مستقیم افراد را کاهش دهیم، در راستای مبارزه با فساد و رشوه‌گیری و مکانیزم‌های مقابله با آن نیز موفق‌تر خواهیم بود.
وی، نقش دستگاه قضایی را در زمینه مبارزه با فساد و رشوه‌گیری ارزشمند دانست و ادامه داد: این رویکردی که دولت سیزدهم در خصوص الکترونیکی کردن فرایندها در پیش گرفته، در سایه تعامل و همکاری با قوه قضائیه می‌تواند بسیار کارآمد باشد.
استاندار فارس گفت: گلوگاه‌های فساد و رشوه‌گیری هر سازمان باید با دقت شناسایی و مسدود شود؛ به ویژه در آن بخش‌هایی از دستگاه‌ها و ادرات که زمینه ارتکاب تخلف وجود دارد، نظارت‌ها و کنترل‌ها دقیق‌تر و سخت‌گیرانه‌تر باشد.
دکتر ایمانیه، بر لزوم تقویت باورهای دینی و اخلاقی مجریان قانون نیز تأکید کرد و ادامه داد: برخورد با افرادی که تخلف می‌کنند باید بازدارنده باشد؛ چراکه چشم‌پوشی از تخلف افراد مساوی با تکرار مجدد همان تخلف خواهد بود؛ بنابراین نباید در مقابل مسئله فساد و رشوه‌گیری سکوت کرد. استاندار فارس با اشاره به نامه امام علی(ع) به مالک اشتر، تصریح کرد: همانگونه که امیرالمؤمنین علی(ع) در این نامه بر لزوم توجه و تأمین حقوق حداقلی قضات و نیروهای مسلح تأکید و سفارش کرد‌ه‌اند، رؤسای ادارات و مدیران ارشد نیز باید به امور رفاهی و معیشتی کارکنان خود توجه جدی داشته باشند؛ برای این منظور از ظرفیت شورای رفاهی استفاده شود.
وی اظهار کرد: دولت سیزدهم به منظور کمک به خانه‌دار شدن مردم، بحث طرح نهضت ملی مسکن را در کشور آغاز کرده که این طرح فرصت مناسبی است که مدیران دستگاه‌های اجرایی با استفاده از زمین‌هایی که در اختیار دارند، به تأمین مسکن کارکنان خود کمک کنند. استاندار فارس افزود: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در امور رفاهی با یکدیگر هم‌افزایی و همکاری داشته باشند و اجازه دهند کارکنان دستگاه‌های اجرایی از امکانات دیگر دستگاه‌ها استفاده کنند. وی در انتها گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی با مشارکت کارمندان خود به راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه برای پرداخت تسهیلات به کارمندان و پرسنل خود، اقدام کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی