[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۲۹
  • دوره جدید

وضعیت اشعه فرابنفش در تهران بحرانی شده است، روزنامه شیراز نوین


رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت تابش اشعه فرابنفش(UV) در تهران بحرانی شده و به عدد ۱۲ رسیده است.
به گزارش تسنیم، سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به تداوم افزایش دمای هوا، طی سخنانی گفت: وضعیت تابش اشعه فرابنفش(UV) در تهران بحرانی شده و به عدد 12 رسیده است.
وی افزود: در این راستا ضروری است شهروندان از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید از ساعت 8 صبح تا 17 به طور جدی پرهیز کرده و ضمن استفاده از تجهیزات مراقبتی مانند کرم‌های ضدآفتاب، لباس و عینک‌های مناسب، از استخرهای سرباز استفاده نکنند.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس تأکید کرد: در این خصوص قطعاً دستگاه‌های مسئول باید اطلاع‌رسانی مناسب و به موقع انجام دهند؛ فراکسیون محیط زیست مجلس نیز در هفته آتی از متولیان امر در خصوص اقدامات انجام‌شده گزارش خواهد خواست.
رفیعی با بیان اینکه تداوم گرما در این روزها موجب تعطیلی در کشور شده است، بیان کرد: در حالی تهرانی‌ها این روزها تداوم گرمای 40 درجه را تجربه می‌کنند که براساس گزارشات هواشناسی استان تهران، رکورد گرمای استان در مردادماه سال 92 با 45.6 درجه سانتی‌گراد در ورامین ثبت شده است. در شهر تهران هم در تیرماه سال‌های 37، 52 و 54 دمای 43 درجه و در تیر ماه سال‌های 74، 82، 87 و مردادماه 92 دمای 42/6 رکورد زده است.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر از ابتدای سال زراعی 1401(مهرماه) تا روز گذشته در مقایسه با دوره بلندمدت 30 ساله، متوسط دما در استان تهران یک درجه و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 0/6 درجه افزایش داشته است. همچنین از ابتدای فصل تابستان تا روز گذشته متوسط کمینه دما 0/8 درجه، بیشینه 0/9 درجه و میانگین 0/9 درجه افزایش نسبت به دوره بلندمدت 30 ساله را در استان تهران شاهدیم.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس تأکید کرد: تمام این آمارها نشان می‌دهد موضوع تغییرات اقلیم و گرمایش جهانی تأثیر خود را با سرعتی بیش از تصور بر زندگی و حیات کشور و منطقه ما گذاشته است و اگر هرچه سریع‌تر اقدام مؤثری صورت نگیرد قطعاً همه متضرر خواهند شد.
رفیعی گفت: فراکسیون‌ محیط زیست مجلس شورای اسلامی به طور جدی پیگیر ایجاد آژانس منطقه‌ای پارلمانی مقابله با تغییر اقلیم و گرد و غبار با عضویت کشورهای عضو منا و پارلمان اروپا است؛ در این راستا تلاش‌های بسیاری با حمایت دکتر قالیباف انجام‌ شده که امیدواریم به زودی شاید شکل‌گیری این اجماع منطقه‌ای و پس از آن آغاز فعالیت‌های هماهنگ برای مقابله و سازگاری با این پدیده با حمایت‌های مجامع قانون‌گذار منطقه باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی