[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۴
  • دوره جدید

وزیر کشور: مشکل حمل‌و‌نقل ‌زائران اربعین در عراق برطرف شد، روزنامه شیراز نوین

وزیر کشور با اشاره به برخی مشکلات حمل‌و‌نقل در عراق‌ گفت: امسال موضوع حملونقل از الحسینیه تا کربلا رفع شده و امیدواریم بدون مشکل شاهد تردد زائران در مسیر باشیم. به گزارش تسنیم، احمد وحیدی در همایش فعالان و موکب‌داران اربعین حسینی استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان و گیلان که در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: حماسه عاشورا و قیام امام حسین(ع) یک جریان در یک برهه تاریخی نیست، بلکه در تمام تاریخ جاری و ساری است.
وی با بیان اینکه جبهه‌بندی در مسیر عاشورا بر‌اساس حب حسین(ع) است و بین حق و باطل داوری می‌کند، افزود: انقلاب اسلامی ما به‌عنوان اتصال‌دهنده قلوب مؤمنان به قیام عاشورا‌ست. وزیر کشور با بیان اینکه ‌تمرکز دشمن بر کمرنگ کردن فرهنگ عاشورا‌ست، تصریح کرد: با هر روش و سبک تهدیدی به دنبال این امر بودند که مردم ایران اسلامی در ایام عاشورا و تاسوعا نشان دادند ‌در مسیر امام حسین(ع) و مقابله میان جبهه حق و باطل عقب نمی‌نشینند. وحیدی با بیان اینکه عده‌ای فکر می‌کنند که با اظهارات جاهلانه می‌توانند مسیر عاشورایی ملت را مسدود کنند، اما این مسیر تا ظهور ادامه دارد، خاطر نشان کرد: جریان فرهنگی راه‌افتاده برای اربعین همه را در بر می‌گیرد و به یک جریان عظیم جهانی تبدیل شده است. وزیر کشور، اربعین را جریان فرهنگی و سیاسی نسل شیعه برای تمام دنیا دانست و بیان داشت: هیچکس نمی‌تواند در این خصوص  مسائل را تک‌بعدی ببیند، چراکه سیاسی بودن ماجرای قیام حسینی، شاخص است. وی با بیان اینکه اربعین یک اتفاق تمدن‌ساز است که می‌تواند جریان جهانی را تغییر دهد و این رمز اربعین حسینی است، اذعان داشت: امام حسین(ع) معیار حق و ظلم‌ستیزی ‌است و ما هم دنبال همین هستیم. وی گفت: علم و شعور برای خدمت در مسیر حسینی لازم است که امروز شاهد تحقق آن و اهتمام ویژه برای تعالی و تجلی شعور حسینی هستیم.
وزیر کشور‌ با بیان اینکه جریان اربعین تنها متعلق به شیعه و اسلام نیست، بلکه برای تمام آزادگان و هر انسان آزادی‌خواه است، تأکید کرد: همکاری و همراهی ‌اهل سنت در مسیر زائران حسینی در سال گذشته بسیار چشمگیر و فوق‌العاده بود و این نشان‌دهنده اهمیت قیام حسینی برای همه آزادگان است. وی با بیان اینکه تلاش استاندار و مدیران در کنار نیروهای مسلح و روحانیون قابل‌توجه و حائز اهمیت است که رمز تعالی اسلام می‌باشد، گفت: وحدت و همبستگی تمام اقشار و ادیان در ذیل حب حسین(ع) که ارزش‌های اخلاقی و انسانی است، رخ می‌دهد و هر سال هم شاهد ارتقای آن هستیم. وحیدی اظهار داشت: موکب‌داران حسینی در ایام اربعین اقدامی عرفانی و الهی دارند که موجب تشویق مردم می‌شوند و تمام امور‌ از اجتماعی، پزشکی، غذایی و بهداشتی را شامل می‌شود و دولت با تمام توان وظیفه ایجاد شرایط و تامین شرایط را دار‌د و در این مسیر بدون وقفه خدمت می‌کنیم. وزیر کشور‌ عنوان کرد: آمادگی مرز تمرچین برای عبور 500 هزار زائر برای مسافران داخلی و دیگر کشورها در مرز شمال‌غرب جای تقدیر دارد که با همکاری مسئولان کردستان عراق انجام می‌شود. وی در پایان با اشاره به برخی مشکلات حمل‌ونقل در عراق‌ گفت: امسال موضوع حمل‌ونقل از الحسینیه تا کربلا رفع شده و امیدواریم بدون مشکل شاهد تردد زائران در مسیر باشیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی