[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۴
  • دوره جدید

بهترین راه حل برای آب کردن چربی‌های شکم و پهلو ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت علمی‌ دانشگاه علوم پزشکی ارتش از چند راهکار اساسی برای جلوگیری و رفع چاقی‌های موضعی به ویژه آب کردن چربی‌های شکم و پهلو خبر داد.
به گزارش صدآنلاین، سیدمهدی میر غضنفری متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی ‌دانشگاه علوم پزشکی ارتش بیان کرد: اصل چاقی در افراد مختلف به علت نوع مزاجی که دارند متفاوت است اما به طور کلی رفع چاقی موضعی دغدغه خیلی از مردم شده است.
وی با تأکید بر اینکه برای دلایل اصلی پیدایش و رفع کامل چاقی‌های موضعی در طب سنتی نظرات مختلفی ارائه شده است، افزود: تغییر سبک زندگی، انتخاب اشتباه نوع الگوی غذایی بدون توجه به شناخت کامل نوع مزاج، کم تحرکی و حتی پشت میز نشینی‌های طولانی، مهم‌ترین علت‌های بروز چاقی موضعی به ویژه در نواحی دور شکم، پهلو و بازوها به شمار می‌روند.
این متخصص طب سنتی در خصوص یکی از بهترین راه حل‌های رفع چاقی موضعی، گفت: یبوست‌های مداوم یکی از مهم‌ترین محرک‌های چاقی موضعی هستند، پس در قدم اول باید با قرار دادن ملین‌های طبیعی در تغذیه روزانه آن را برطرف کرد.
وی ادامه داد: مصرف روزانه یک لیوان خاکشیر که با آب ولرم تهیه شده و قراردادن هلو و زردآلو در سبد غذایی روزانه به صورت ملین‌های کاملاً طبیعی مشکل یبوست را به طور کامل از بین می‌برند.
میر غضنفری همچنین با اشاره به چند راه حل کلیدی دیگر برای رفع چربی‌های موضعی، تصریح کرد: بهتر است مصرف میوه‌های خشک ترش و ملس، آلو بخارا و تمر هندی‌های تازه نیز در برنامه‌های غذایی روزانه افراد حتی به میزان کم هم که شده قرار گیرند زیرا این اقلام در زمره بهترین چربی سوزها قرار دارند.
این متخصص طب سنتی ادامه داد: روزانه یک قاشق غذاخوری بادام شیرین خوراکی را در یک لیوان آب ولرم ریخته و پیش از صرف صبحانه میل شود، این محلول ملین خوبی برای سردمزاجان است و با رفع یبوست، زمینه ساز برطرف شدن چاقی می‌شود.
وی اظهار کرد: البته مصرف روزانه یک عدد سیب نیم ساعت الی 40 دقیقه پیش از صبحانه علاوه بر رفع خواب آلودگی در کاهش وزن و کاهش چربی‌های موضعی نیز مؤثر است اما قانون کلی این است که باید بر اساس تشخیص نوع مزاج هر فرد، علت بروز و نسخه رفع چربی‌های موضعی و چاقی در وی مشخص شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی