[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

سخنگوی دولت: دولت به تعهدات خود عمل می‌کند، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت در خصوص ساخت 4میلیون مسکن کوتاهی نکرده است، گفت: حتماً باید 4میلیون مسکن ساخته شود و در این راستا برنامه‌ریزی، هدف‌گذاری و تقسیم کار صورت گرفته است.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، علی بهادری جهرمی در دوره خط امام(ره) استانی ویژه دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان فارس به سؤالات دانشجویان پاسخ داد و درمورد اهمیت نقدینگی در کشور گفت: هدف‌گذاری بانک مرکزی برای نرخ رشد نقدینگی سال گذشته 30 درصد بود؛ در حالی که ابتدای دولت ۴۳.۵ بوده است؛ یعنی سرعت افزایش نقدینگی کاهش پیدا کرد.
دبیر هیئت دولت، با بیان اینکه هدف‌گذاری نرخ نقدینگی امسال 25 درصد بوده و در حال حاضر ۲۷.۵ درصد است، ادامه داد: یکی از عوامل خلق پول، ایجاد نقدینگی، انواع فسادهای اقتصادی و فسادهای حوزه شبکه بانکی است که به همین دلیل در مورد سه مؤسسه پولی و اعتباری دارای بیشترین ناترازی و فعالیت ناسالم بانکی، تاکنون تصمیم‌گیری‌های لازم صورت گرفته و در دست اجرا هم هستند. بهادری جهرمی که در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان فارس صحبت می‌کرد، افزود: تقریباً همه بانک‌های دولتی سودده شده‌اند و با نظارت‌های بانک مرکزی، زیان‌دهی برطرف شده، اما باز هم بانک‌هایمان آسیب‌های متعددی دارند.
وی با بیان اینکه دولت در خصوص ساخت 4میلیون مسکن کوتاهی نکرده است، گفت: حتماً باید 4میلیون مسکن ساخته شود و در این راستا برنامه‌ریزی، هدف‌گذاری و تقسیم کار صورت گرفته است. 
سخنگوی دولت یکی از دلایل بالابودن نرخ اجاره‌بهای مسکن، کم ساختن مسکن در سال‌های گذشته برشمرد و تصریح کرد: در سال 92-91 در کشور ما سالانه حدود 850هزار مسکن ساخته می‌شد و در 8 سال گذشته نیز میانگین 400هزار مسکن ساخته نشد. 
بهادری جهرمی با بیان اینکه ۲.۵ برابر کردن میزان متوسط ساخت مسکن و تبدیل 400هزار به 1میلیون مسکن در سال هدف‌گذاری سختی است، اضافه کرد: دولت تمام‌قد ایستاده و تلاش می‌کند تا این اتفاق مثبت بیفتد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی