[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۷
  • دوره جدید

افتتاح ۶۶ پروژه به مناسبت هفته دولت ، روزنامه شیراز نوین

  
 مریم شمالیان- گروه خبر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در هفته دولت ۶۶ پروژه قابل افتتاح دارد که متراژ آنها بیش از ۲۴هزار مترمربع بوده و با ۳۵۷میلیارد تومان اعتبار است. دکتر سید وحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، با تبریک روز کارمند گفت: شهید رجایی و باهنر، الگوهای استثنایی برای مسئولان بوده‌اند. وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در هفته دولت ۶۶ پروژه قابل افتتاح دارد که متراژ آنها بیش از ۲۴هزار مترمربع بوده و با ۳۵۷میلیارد تومان اعتبار است.
حسینی با اشاره به عملکرد یک‌ساله دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد: تلاش ما این است که شیراز را به جایگاه اصلی خود در کشور برسانیم. رتبه فارغ‌التحصیلان ما در رشته‌های تخصصی در کشور حائز اهمیت است که در ۱۰ رشته در فارس رتبه خوبی داشته‌ایم.
وی تأکید کرد: در حوزه غذا و دارو رتبه برتر را در کشور داریم و تهیه و توزیع شیر مصنوعی که منحصراً در فارس انجام می‌شود، تولید نان کامل در ۱۷ نانوایی شهر شیراز و... از اقدامات مطلوب ما در یک سال گذشته بوده است.
دکتر حسینی از کسب رتبه نخست مشاوره سلامت هم خبر داد و گفت: از ۷ کشور هم در سال ۱۴۰۱ دانشجوی بین‌الملل جذب کرده‌ایم.
او ادامه داد: با روسیه، یمن، ترکیه، آرژانتین و قزاقستان انعقاد قرارداد داشته‌ایم و در رتبه‌بندی لیندن به ششصد و سیزدهمین دانشگاه جهان رسیده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با اشاره به توسعه زیرساخت‌های فیزیکی هم گفت: با پیشبرد ۱۲۷ پروژه عمرانی رشد خوبی داشته‌ایم و تأخیر پرداخت کارانه ما در استان کاهش یافته است. او افزود: تلاش همکاران ما در حوزه توسعه باعث شد معاونت توسعه منابع ما در سال قبل رتبه برتر را کسب کند و راه‌اندازی پارک سلامت و اتاق سلامت را هم در اقدامات خود داشته‌ایم.
دکتر حسینی اعلام کرد: ۳۱ اختراع ملی و بین‌المللی در یک سال گذشته ثبت کرده‌ایم و کتاب سال امسال در حوزه سلامت توسط همکاران ما تألیف شده است.
او اربعین را طلایی‌ترین فرصت معنوی دانست و گفت: امسال بیشترین تعداد دانشجو را به اربعین اعزام می‌کنیم و حدود ۳۰۰ زائر دانشجو داریم و همچنین 520 تن از کادر درمان در قالب ۱۴ اکیپ و ۱۴ موکب در مسیر نجف تا کربلا مستقر می‌شوند؛ برای این ۱۴ موکب دارو به ارزش ۳میلیارد تومان ارسال کرده ایم.
تشکیل 30 قرارگاه جوانی جمعیت
دکتر عباس رضاییان‌زاده، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در این نشست گفت: در هفته دولت امسال ۳۲ پروژه در حوزه بهداشت با تجهیزات کامل افتتاح می‌شود و خانه بهداشت عشایری را طی ۲ سال گذشته مستقر کرده‌ایم که کانکس‌ها با یک بهورز در زمان کوچ با آنها جابه‌جا و مستقر می‌شود.
وی ادامه داد: سال گذشته اخذ گواهی‌نامه ایمنی آب کلان‌شهر شیراز و افتتاح مرکز رشد و تکامل کودکان را داشتیم.
رضاییان‌زاده با اشاره به شروع قرارگاه جوانی جمعیت از سال گذشته گفت: ۳۰ قرارگاه تشکیل شده که بیش از ۹۰ درصد مصوبات قرارگاه اجرایی شده‌اند.
وی ادامه داد: سال گذشته تمامی شهرستان‌های فارس را به مراکز پیشگیری و درمان سالک مجهز کرده‌ایم که در این مراکز افراد شناسایی شده به صورت رایگان درمان می‌شوند؛ 27 مرکز شنوایی غربالگری در استان مستقر شده است.
این مقام مسئول اعلام کرد: بیش از ۸۰۴هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع طی ۲ سال گذشته و بیش از ۱۰۸هزار مورد غربالگری نوزادان در خصوص بیماری‌های متابولیکی داشته‌ایم.
توزیع ۴۲۰میلیارد تومان تجهیزات پزشکی بین بیمارستان‌های استان
دکتر مهرداد شریفی، معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز هم در این نشست به این موضوع اشاره کرد که در ۲ سال اخیر نزدیک به ۵۰۰ تخت بیمارستانی جدید به بخش درمان استان افزوده شده است.
وی همچنین اعلام کرد: اعزام ۲۳۲ پزشک متخصص و ۳۲ پزشک فوق تخصص در حوزه درمان در شهرستان‌های استان، تأمین سه دستگاه اتوبوس و آمبولانس جدید و انجام ۲۱۲۷ پیوند عضو در ۲ سال اخیر در استان از اقدامات موفقیت‌آمیز دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.
شریفی همچنین تصریح کرد: در استان هیچ کودک زیر ۱۸ ماه که نیاز به کاشت حلزون داشته باشد، نداریم و ۳۵۸ پیوند مغز استخوان در استان به انجام رسیده است.
وی همچنین به کسب رتبه اول کشوری در ارجاع پرونده‌ها به تعزیرات در سال قبل هم اشاره کرد.
شریفی با اشاره به انجام عمل‌های جراحی نیز گفت: پس از کرونا حدود ۱۹۰هزار جراحی غیراورژانس در بخش دولتی بیمارستان‌های استان داشته‌ایم.
او افزود: سال گذشته ۴۲۰میلیارد تومان تجهیزات پزشکی بین بیمارستان‌های استان توزیع شده که شامل 7 دستگاه سی تی اسکن، ۳۶ دستگاه سونوگرافی، ۴۶ دستگاه دیالیز و... است.
دکتر شریفی همچنین عنوان کرد که برای اولین بار در کشور مرکز مشاوره ناباروری در بیمارستان شوشتری شیراز راه‌اندازی شده است. خاطرنشان می‌شود، در این نشست به مناسبت روز خبرنگار از اصحاب رسانه نیز تقدیر به عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی