[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

مدیریت شهری شیراز سرآمد خدمت جهادی در هفته دولت، روزنامه شیراز نوین

این روزها در شیراز رایحه‌ خوش خدمت و به بار نشستن پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز قابل کتمان نیست و به قول معروف اظهرمن‌الشمس است و به عنوان یک شهروند شیرازی از این اتفاق میمون و کم‌نظیر در تاریخ مدیریت شهری خوشحالم.
دبیرکل تشکل مردمی، جهادی و مطالبه‌گری نجات ضمن تبریک هفته دولت و تسلیت شهادت شهیدان رجایی و باهنر، در جمع خبرنگاران با بیان مطالب بالا اظهار داشت: در مسیر فریضه جهاد تبیین و در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر امیدآفرینی در فضای جامعه، بر خود لازم دانستم تا مروری بر فعالیت‌های شهرداری شیراز داشته باشم تا مردم بدانند ما به عنوان فعالان عرصه مطالبه‌گری برای احقاق حقوق مردم، مدیرانی را هم که بر خدمت صادقانه و مجاهدانه اهتمام دارند و عمل به وظایف قانونی خود را مهم ترین اصل در مردم‌داری می‌دانند، حمایت و تشویق نموده و آنها را به جامعه معرفی می‌کنیم. 
حجت‌اله بهمنی گفت: اگر این روزها با دقت به عملکرد شهرداری شیراز و فعالیت‌های عمرانی آن نگاه کنیم، به وضوح خواهیم دید که فصل جدیدی از خدمت صادقانه و شبانه‌روزی در کالبد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز دمیده شده است، که نشان از وجود عزم و اراده جدی خدمت در مشی شهردار محترم این کلان‌شهر تاریخی و فرهنگی است.
وی اظهار داشت: ما معتقدیم حضور دکتر اسدی در سمت شهردار شیراز می‌تواند منشأ خير بوده و شیراز را در آینده نزدیک با فاصله معناداری در صدر شهرهای پیشرفته و توسعه‌یافته قرار دهد.
این فعال و کنشگر اجتماعی در ادامه افزود: برای اثبات این ادعا به سراغ گزارش محاسباتی و اعداد و ارقام می‌رویم. آن‌طور که در ذهنم است، شهردار شیراز اخیراً در یک مصاحبه اشاره کرده است طی هفته دولت، عملیات اجرایی ۲۷۰۰میلیارد تومان پروژه را آغاز یا به افتتاح و بهره‌برداری می‌رساند. این رقم به تنهایی در حقیقت بیش از ۱۱ درصد از کل بودجه سال جاری را شامل می‌شود که جالب توجه و جای تقدیر دارد. این فعال اجتماعی  در خصوص پل سلمان فارسی که به تازگی بیش از دو برابر تعریض و مورد بهره‌برداری قرار گرفته، به نقل از شهردار شیراز بیان کرد: این پل ۲۱ متر عرض داشت که در تعریضی که صورت گرفت، علاوه بر مقاوم‌سازی، عرض آن به ۴۵ متر افزایش و در واقع پل جدیدی ساخته شده است و به نظر نگارنده، دکتر اسدی و تیم عملیاتی سازمان عمران شهرداری شایسته و درخور تشویق و تقدیر هستند. 
بهمنی همچنین با اشاره به آغاز عملیات جهش آسفالت در یازدهمین مرحله از جهش عمرانی این کلان‌شهر توسط شهردار محترم شیراز، به نقل از او، عنوان کرد: عملیات آسفالت بر اساس ۳۱۰۸ درخواستی که شهروندان در سامانه ۱۳۷ به ثبت رسانده بودند آغاز شده، که در ۶میلیون مترمربع آسفالت در معابر مناطق یازده‌گانه شیراز با اعتبار ۱۲۰۰میلیارد تومان و به مدت ۲ سال پیوسته اجرا خواهد شد، که این اقدام کم‌سابقه که به‌ صورت هفتگی پایش و کنترل می‌شود، رضایت خوبی را در شهروندان ایجاد کرده است‌. وی افزود: اتمام پروژه دوربرگردان نیایش واقع در بلوار شهید چمران آن‌هم در بازه ۳ ماه پیش از موعد، پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی اَبَرپروژه‌ بزرگ‌راه شهید سپهبد سلیمانی، ۶۰ درصدی بزرگ‌راه شهید سرلشکر استوار و ۳۰ درصدی ۵۵متری آیت‌اله رفسنجانی که هر ۳ پروژه طبق وعده شهردار تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید و همچنین پیشرفت ۸۰ درصدی پرديس سینمایی جوان از جمله پروژه‌های نیمه‌تمام و شاخصی هستند که در شرایط حساس اقتصادی که متأثر از نوسانات ارزی در تلاطم است، یک کار خارق‌العاده و عملکردی قابل دفاع است.
بهمنی افزود: گذشته از مواردی که ذکر شد و در ادامه‌ نیز به عنوان گلچینی از تلاش‌ها و فعالیت‌های عمرانی و خدمات‌رسانی شهرداری شیراز در سال جاری تبیین خواهد شد، لازم است به تحقق بودجه بیش از ۱۸۰۰۰میلیاردی سال ۱۴۰۱، تا قبل از پایان سال و در شرایطی که اسدی تنها ۶ ماه دوم سال گذشته سکان شهرداری شیراز را به دست گرفته و رقم تحقق بودجه را از ۱۱۰۰میلیارد تومان تا شهریورماه ۱۴۰۱، تنها طی ۶ ماه به سقف مصوب آن رسانده است، اشاره و تأکید جدی داشته باشم.
بهمنی گفت: ذکر این نکته مهم ضروريست که به اطلاع عموم شهروندان فهیم شيرازی به عنوان ذی‌نفعان اصلی این خدمات و هم‌وطنان عزیزم در جای‌جای ایران اسلامی برسانم، اگر مدیری اراده خدمت به مردم را در وجود خود به عنوان اصلی‌ترین شاخص اخلاقی قرار دهد، نتيجه آن می‌شود که دکتر اسدی از زمان شروع مسئولیت، خود را متعهد به اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و به طور هم‌زمان آغاز پروژه‌های مصوب شورای شهر می‌داند؛ به گونه‌ای که در گام نخست، با اتمام ساختمان فرهنگ‌سرای معلولین واقع در بوستان جوان و اهدای آن به عزیزان معلول استان فارس، حسن نیت و عزم جدی خود را بر تلاش برای خدمت صادقانه به مردم به منصه ظهور گذاشت. 
دبیرکل تشکل مردمی، جهادی و مطالبه‌گری نجات در پایان عنوان نمود: به عنوان جرعه‌ای از دریای یک ملت خصوصاً ۲میلیون نفر شیرازی به جهت ارائه خدمات ارزنده دکتر محمدحسن اسدی و تیم عملیاتی و عمرانی ایشان، از شهردار محترم و معاون محترم مالی و اقتصادی، معاون محترم عمرانی، رئیس محترم سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری، سرپرست محترم معاونت معماری و شهرسازی، رئیس محترم اداره رفاه و دیگر مدیران‌ زحمت‌کش شهرداری من‌جمله شهرداران مناطق ۶، ۹، ۴، ۸ و همچنین مدیران و مسئولان استانی که صادقانه و بعضاً همچون مديرکل محترم پست استان فارس گمنام به مردم خدمت می‌نمايند، صمیمانه تشکر نمایم و از خداوند متعال برای ایشان توفیق روزافزون مسئلت دارم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی