[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۴
  • دوره جدید

تأسیس ۱۰ رشته در ۴ مقطع تحصیلی، طی ۲ سال، روزنامه شیراز نوین


معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز از تأسیس 10 رشته در چهار مقطع تحصیلی، طی دو سال گذشته در این دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، دکتر «محسن رازقی» افزود: برای راه‌اندازی رشته‌های جدید در دانشگاه، متناسب با نیاز جامعه برنامه‌ریزی می‌شود و پس از بررسی‌های لازم و دریافت موافقت شورای دانشگاه، درخواست تأسیس رشته موردنظر به وزارت بهداشت ارائه می‌شود. 
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی دو سال گذشته، 10 رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی (Ph.D) و فلوشیپ در دانشگاه راه‌اندازی شده که این رشته‌ها در پی نیازسنجی‌های صورت گرفته بوده است. این استاد دانشگاه رشته‌های راه‌اندازی شده در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) را شامل رشته‌های هوش مصنوعی در پزشکی مامایی، اقتصاد سلامت، بهداشت و ایمنی مواد غذایی و کنترل دارو و فرآورده‌های آرایشی بهداشتی عنوان کرد. او ادامه داد: همچنین رشته‌های بهداشت مدارس و فوریت‌های پیش بیمارستانی در مقطع کارشناسی، رشته گفتار درمانی در مقطع کارشناسی ارشد و دوره‌های گلوکوم و‌ جراحی قفسه صدری نیز در مقطع فلوشیپ، طی دو سال گذشته راه‌اندازی شده است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز افزود: کارشناسی پیوسته رشته فوریت‌های پیش بیمارستانی در شیراز و همچنین دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) آباده و مجتمع آموزش عالی سلامت ممسنی، در سال تحصیلی جدید پذیرش دانشجو دارند. به گفته دکتر رازقی، رشته هوش مصنوعی در پزشکی و رشته مامایی در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D)، همچنین رشته بهداشت مدارس در مقطع کارشناسی نیز در سال تحصیلی جدید بر اساس ضوابط سازمان سنجش دانشجو می‌پذیرد. معاون آموزشی دانشگاه موافقت با پذیرش دانشجو در دوره تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) را بر اساس توانمندی علمی و امکانات تخصصی و حضور اساتید شاخص در دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز دانست و با تأکید بر لزوم تناسب میان آموزش‌های دانشگاهی با نیازمندی‌های صنعت و بازار کار گفت: یکی از نیازهای جدی جامعه، کاربردی کردن رشته‌های دانشگاهی است؛ زیرا توجه به این موضوع و برنامه‌ریزی‌های لازم، به ایجاد فرصت‌های شغلی برای دانش‌آموختگان این رشته‌ها کمک می‌کند.
دکتر رازقی تدوین، طراحی و راه‌‌اندازی رشته‌های دانشگاهی کاربردی و هم‌راستا با نیازهای روز جامعه را گامی اساسی برای توسعه دانشگاه و جامعه عنوان کرد و یادآور شد: لازمه ایجاد رشته‌‌های دانشگاهی با این ویژگی‌ها و تدوین برنامه‌های درسی مرتبط، ارتباطی مستقیم با مشارکت سازنده اعضای هیئت ‌علمی دانشگاه دارد تا بتوان دانش‌آموختگان هر رشته در مقاطع مختلف را متناسب با نیاز جامعه تربیت کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی