[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۳
  • دوره جدید

ستار زارع: یکی از دو تیم شیرازی باید به لیگ برتر برود، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
فصل جدید لیگ دسته یک ایران با اتفاق جدیدی برای فوتبال شیراز همراه بوده است؛ یک نام جدید در کنار یک نام قدیمی قرار گرفته و حالا باز هم شیراز صاحب 2 تیم زرد و نارنجی در سطح فوتبال کشور است. در 6 بازی گذشته این 2 تیم، در مجموع نتایج متوسطی کسب شده؛ 2 پیروزی، 2 شکست و 2 تساوی.
جالب اینجاست که هیچ‌یک از دو شکست، سهم تیم نوپا نبوده و شاگردان ستار زارع با یک پیروزی و 2 تساوی، شروع خوبی داشته‌اند. البته در این میان باید قرعه متفاوت 2 تیم شهر راز و فجر شهید سپاسی را هم مد نظر قرار داد؛ فجری‌ها رقبای نامدارتری را پشت سر گذاشته‌اند و رقبای شهر راز، دست کم به ظاهر تیم‌های کم‌اسم و رسم‌تری بوده‌اند؛ هرچند به سختی می‌توان در لیگ یک، حریف آسان پیدا کرد.
شهر راز در 2 بازی خانگی مقابل 2 تیم بحران‌زده از استان خوزستان به میدان رفت و 4 امتیاز گرفت؛ در تنها دیدار خانگی هم مقابل تیم تازه دسته‌ اولی‌شده آریو اسلامشهر به تساوی دست یافت؛ تیمی که شاید اسم کوچکی داشته باشد، اما در بازی نخست، یک پیروزی خارج از خانه کسب کرده بود.
فردا(یکشنبه) تیم شهر راز چهارمین دیدار خود را برگزار خواهد کرد و از قضا، این رقیب هم حال و روز خوبی در جدول ندارد. تیم مس شهربابک که در 2 فصل گذشته با وحید رضایی یک تیم دردسرساز برای رقبا به شمار می‌رفت، امسال هر سه بازی ابتدایی را با شکست پشت سر گذاشته؛ بدون اینکه حتی یک گل به ثمر برساند. هدایت مس را مربی خوشنام سیرجان، قاسم شهبا بر عهده دارد.
شهر راز در بازی قبلی موفق شد تیم خلیج فارس ماهشهر را مغلوب کند؛ این تیم هم هیچ امتیازی در این فصل کسب نکرده و با 10 گل خورده، بدترین خط دفاعی را در اختیار دارد؛ سه گل از این 10 گل، سهم شهر راز بوده است.
سرمربی شهر راز در خصوص پیروزی هفته گذشته گفت: همه بازی‌ها در لیگ یک سخت است؛ به خصوص بازی با تیم‌های خوزستانی؛ ما می‌دانستیم حریف چه ایرادهایی دارد و سعی کردیم روی همین نقاط ضعف تمرین کرده و آن را در زمین اجرا کنیم.
ستار زارع افزود: در نیمه اول در اجرای برنامه‌هایمان تا حدودی ناموفق بودیم، اما با این‌حال به یک گل دست پیدا کردیم؛ در نیمه دوم هرچه از زمان بازی گذشت بهتر شدیم و تسلط بیشتری به حریف پیدا کردیم و نهایتاً به خواسته‌ای که داشتیم، رسیدیم.
کاپیتان پیشین برق شیراز در خصوص احتمال تقویت تیم شهر راز در ادامه فصل گفت: ما 2 جای خالی در لیستمان داریم که امیدواریم مجبور نشویم از آن استفاده کنیم، اما قطعاً اگر در نیم‌فصل شرایط جوری باشد که احتیاج داشته باشیم از این 2 جای خالی استفاده کنیم، سعی می‌کنیم بهترین تصمیمات را برای تقویت تیم بگیریم.
بازیکن دهه هشتاد تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که تا چه میزان به صعود تیمش امیدوار است، عنوان کرد: تیم خوبی داریم، اما لیگ یک شرایط خاص و پیچیده‌ای دارد؛ ما در وهله اول سعی می‌کنیم جزو تیم‌های بالای جدول باشیم و ان‌شاءالله اگر به آن خواسته‌ای که داریم در نیم‌فصل برسیم، قطعاً تغییراتی می‌دهیم که در نیم‌فصل دوم یک تیم مدعی باشیم. آینده خوبی برای این تیم متصورم؛ مردم هم این تیم را دوست دارند و امیدوارم در پایان مسابقات این فصل، یکی از 2 تیم شیرازی به لیگ برتر راه پیدا کنند که به اعتقاد من دور از دسترس هم نیست.
تیم فوتبال شهر راز شیراز، عصر فردا ساعت 18 در ورزشگاه 10 هزارنفری شهدای مس شهرستان شهربابک استان کرمان به مصاف مس شهربابک خواهد رفت.
فردا 2 دیدار دیگر هم برگزار می‌شود؛ شهرداری در آستارا میزبان مس سونگون(صدرنشین رقابت‌ها) خواهد بود و خلیج فارس در ماهشهر از خوشه طلایی ساوه پذیرایی می‌کند.
سایر دیدارهای هفته چهارم از جمله دیدار خانگی فجر شهید سپاسی، پس‌فردا(دوشنبه) برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی