[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۳
  • دوره جدید

چهار مدال ایرانی در روز نخست بازی‌های آسیایی، روزنامه شیراز نوین

در اولین روز بعد از افتتاح رسمی بازی‌های آسیایی هانگژو، کاروان ایران یک مدال نقره و سه  مدال برنز به‌دست آورد. به گزارش فوتبال 360، بازی‌های آسیایی هانگژو روز شنبه رسماً افتتاح شد و در مراسم افتتاحیه آن، اعضای کاروان ایران رژه رفتند. البته که پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه، مسابقات در چندین رشته از جمله فوتبال و والیبال آغاز شده بود اما از یکشنبه رسماً مشعل رقابت‌ها روشن شده و در رشته‌های مختلف ورزشکاران ایرانی در جست‌وجوی کسب مدال هستند، دو مدال در کارنامه کاروان ورزشی ایران به‌ثبت رسید؛ جالب آنکه زنان ورزشکار، مدال‌آوران روز نخست بودند و عدد صفر را در  رتبه‌بندی مدال‌ها از مقابل نام ایران حذف کردند.
*زوج روئینگ ایران و اولین مدالی که ضرب شد
مهسا جاور و زینب نوروزی در رشته رویینگ دونفره سنگین‌وزن زنان، روز چهارشنبه بیست‌ونهم شهریورماه در مرحله مقدماتی توانستند رتبه اول را به‌دست آورند و به مرحله فینال راه پیدا کردند که بامداد یکشنبه به وقت ایران، مسابقه فینال برگزار شد و تیم رویینگ دونفره سنگین‌وزن زنان موفق شد با ثبت رکورد 7:17:8 مقام دوم را از آن خود کند و مدال نقره را به‌دست آورد تا مهسا جاور در کنار زینب نوروزی اولین مدال‌آوران ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو باشند.
تنها پومسه‌کار زن ایران مدال گرفت!
مرجان سلحشوری به‌عنوان نماینده ایران تکواندو زنان ایران در بخش پومسه، روز یکشنبه فعالیت خود را در بازی‌های آسیایی هانگژو آغاز کرد؛ او در گام نخست موفق شد حریفی از بنگلادش را شکست بدهد و سپس در نبرد با حریفی از مالزی موفق به کسب پیروزی شد تا به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند و با توجه به مقام سوم مشترک در این رشته، مدال برنز او مسجل شد. 
سلحشوری در رقابت با نیوای که تکواندوکاری از کشور ژاپن بود، نتوانست امتیاز بیشتری به ‌دست آورد و همین مسئله باعث شد تا او با شکست در برابر حریف ژاپنی در مرحله نیمه‌نهایی به مدال برنز برسد تا اولین روز رسمی فعالیت بازی‌های آسیایی هانگژو بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه با ثبت یک مدال نقره و یک مدال برنز به پایان برسد.
همچنین تیم پینگ‌پنگ کشورمان نیز که درخشش خیره‌کننده‌ای در رقابت‌ها داشت، در نهایت مقام سوم و مدال برنز را کسب کرد؛ فرانک پرتوآذر، دوچرخه‌سوار شیرازی نیز مدال برنز ارزشمندی را در بازی‌های آسیایی کسب کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی