[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۵
  • دوره جدید

کاربردهای اعجاب انگیز و جالب کره، روزنامه شیراز نوین

کره تنها در پخت و پز و آشپزخانه کاربرد ندارد، بلکه استفاده از کره چندین کاربرد غیرآشپزی نیز دارد که می‌تواند به شما در برخی موارد کمک بسیاری کند.
به گزارش نمناک، اگر از کره گاهی در آشپزی یا روی نان تست خود برای صبحانه استفاده می‌کنید و دیگر هیچ کاربرد دیگری را از آن نمی‌دانید، بهتر است که این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا بدانید که کره می‌تواند چه کاربردهای جالب غیرآشپزی داشته باشد.
از بین بردن کپک روی پنیر
شما می‌توانید با استفاده از کره این کپک‌ها را از بین ببرید؛ هر زمان که از پنیر استفاده می‌کنید لایه رویی و قسمت‌های کناری آن را به کره آغشته کنید و آن را مانند همیشه داخل یخچال بگذارید.
از بین بردن شیره چسبنده درخت از روی پوست
احتمالاً برایتان پیش آمده که به طبیعت می‌روید، دستتان را روی درخت می‌گذارید، اما شیره چسبنده درخت به دست شما می‌چسبد و با هیچ‌چیز از بین نمی‌رود. نگران نباشید؛ فقط کافی است که مقداری کره به دستتان بزنید و به راحتی با آب و صابون بشویید تا شیره چسبنده از دست شما پاک شود.
پاک کردن جوهر از روی عروسک
احتمالاً تجربه کرده‌اید که بعضی از کودکان از جوهر خودکار یا جوهرهای دیگر استفاده می‌کنند و می‌خواهند روی صورت عروسک‌های خود لبخند بکشند. برای از بین بردن این فاجعه‌ای که کودک به بار آورده است، کافی است مقداری کره روی ناحیه جوهری بزنید و تا چند روز عروسک یا پارچه را در معرض نور آفتاب قرار دهید و در نهایت با آب و صابون بشویید.
برش غذاهای چسبنده
کافی است قبل از برش غذاهای چسبنده مثل خرما، انجیر یا مارشمالو مقداری کره به چاقو یا تیغه‌های قیچی بزنید؛ با انجام این کار، این مواد غذایی نرم می‌شوند و به راحتی روی غذا لیز می‌خورند.
قورت دادن قرص
اگر با بلعیدن قرص‌ها مشکل دارید، مخصوصاً در مورد قرص‌های بزرگ، احساس سختی می‌کنید کافی است که یک لایه بسیار نازک کره روی قرص بزنید؛ با انجام این کار به راحتی قرص لیز خورده و داخل گلو می‌رود.
جدا کردن آدامس از روی مو
قطعاً بسیار ناراحت‌کننده است که آدامس روی موهایتان بچسبد، زیرا هیچ راه دیگری ندارید جز اینکه مو های خود را کوتاه کنید. در چنین حالتی فقط کافی است مقداری کره به ماده غذایی یا آدامس بزنید تا جذب شود و به راحتی از روی موها جدا گردد.
صدای قژقژ یا جیرجیر در
قطعاً کره شبیه یک روغن عمل می‌کند و برای لولای در خشک‌شده که سر و صدا ایجاد می‌کند، بسیار عالی است؛ فقط کافی است که مقداری کره را به لولای در بزنید.
درمان موهای خشک
اگر موهای شکننده و خشکی دارید، مقدار کمی کره می‌تواند درخشندگی را به آن برگرداند؛ کافی است کره را به موهای خود ماساژ دهید؛ سپس کلاه حمام را به مدت نیم ساعت روی موهایتان نگه دارید؛ در نهایت از شامپو استفاده کنید و سرتان را بشویید.
تازه کردن قهوه
بعضی از کسانی که در خوردن قهوه مهارت دارند، می‌دانند که می‌توانند مقداری کره به‌جای شیر یا خامهبه قهوه اضافه کنند؛ این اتفاق در بین کسانی که رژیم کتو دارند، کاملاً رایج است. کره چربی بالا و کربوهیدرات پایین دارد و می‌تواند طعم خوبی به قهوه بدهد.
از بین بردن بوی ماهی
اگر به تازگی ماهی پاک کرده‌اید و بوی آن باقی مانده است، کافی است مقداری کره به دستان خود بزنید و با آب و صابون آن را بشویید تا احساس تمیزی روی دستان خود داشته باشید و هیچ بوی بدی را استشمام نکنید.
آرام کردن پا درد
این روش خانگی بسیار اعجاب‌انگیز است؛ برای از بین بردن درد پا کمی کره روی آن ماساژ دهید و آن را مرطوب نگه دارید. حوله گرم روی پا بگذارید، 10 دقیقه بنشینید و ریلکس کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی