[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

آموزش شهروندی در مدارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز هم‌زمان با روز جهانی کودک برنامه‌هایی با موضوع آموزش در حوزه پسماند برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در تعدادی از مدارس و فرهنگ‌سراهای شیراز برگزار کرد.
به گزارش امور ارتباطات و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، روح‌الله خوشبخت با اعلام این خبر عنوان کرد: حضور در مدارس و اجرای برنامه‌هایی متناسب با سنین دانش‌آموزان همواره به صورت مداوم در برنامه اجرایی حوزه آموزش شهروندی قرار دارد.
به اعتقاد رئیس سازمان مدیریت پسماند، همان‌گونه که دوران کودکی مناسب‌ترین و طلایی‌ترین زمان آموزش است، همراه شدن آموزش با شادی‌های کودکانه اثرپذیری موضوعات مدنظر برای تعلیم و تربیت را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. خوشبخت در ادامه خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت پسماند در تدوین برنامه‌هایی که با هدف آموزش شهروندی در مدارس اجرا می‌شود، شادی، جشن، اجرای نمایش عروسکی، آموزش موزیکال و... را با رعایت همه قوانین مد نظر قرار داده است. خوشبخت همچنین با اشاره به اینکه دانستن اصول اولیه در آموزش مدیریت پسماند می‌تواند گامی مهم برای آشنایی ذهن کنجکاو کودکان برای یادگیری بیشتر باشد، اظهار کرد: در این برنامه‌ها موضوعاتی همچون شناختن انواع پسماند، نحوه جداسازی این مواد، کاهش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی یک بار مصرف، تمیز نگه داشتن محیط مدرسه و... برای دانش‌آموزان توضیح داده می‌شود.
او با تأکید بر اینکه بی‌شک تداوم این آموزش‌ها می‌تواند نتایج واقعی و اثربخشی در جامعه داشته باشد، عنوان کرد: این برنامه‌ها با هدف آشنایی اولیه در مدارس و فرهنگ‌سراها انجام و پس از آن دوره‌های مداوم آموزشی در طول سال تحصیلی در مدارس مختلف برگزار می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت پسماند به موضوع اجرای طرح مدارس بدون پسماند که با تعامل و مشارکت معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس در سال تحصیلی جاری انجام می‌شود، اشاره کرد و این اقدام را یکی از برنامه‌های بلندمدت سازمان در زمینه آموزش شهروندی به دانش‌آموزان دانست.
وی ادامه داد: در این طرح 100 مدرسه در مقطع ابتدایی از آموزش‌های مداوم کارشناسان خبره و متخصص سازمان مدیریت پسماند بهره‌مند می‌شوند. خوشبخت با تأکید بر اینکه آموزش شهروندی در سنین کودکی تضمینی برای ساختن آینده بهتر در جامعه است، ابراز امیدواری کرد با همراهی و همکاری سایر نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی و همچنین خانواده‌ها به عنوان مهم‌ترین عامل در پرورش کودکان، نسلی آشنا به فرهنگ شهروندی تربیت شود و مسیر دستیابی به توسعه پایدار را برای شهر و کشور عزیزمان هموار کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی