[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۳
  • دوره جدید

تقویت ارتباط مدیریت شهری و دانشگاه با تورهای شهروندی، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز گفت: تورهای شهروندی عمران و پیشرفت با هدف آگاهی شهروندان از نحوه اجرای پروژه‌های شهرداری و تقویت ارتباط مدیریت شهری و دانشگاه، میزبان اساتید و دانشجویان عمران مؤسسه آموزشی عالی زند در کارخانه آسفالت، پردیس سینمایی استاد امین تارخ و پروژه‌های تقاطع غیرهم‌سطح «احمد بن موسی(ع)- نواب صفوی» و «قائم- رحمت- احمدی» بود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، رضا جاویدی با اشاره به برگزاری تور شهروندی عمران و پیشرفت توسط اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری با هدف آگاهی شهروندان از نحوه اجرای پروژه‌های شهرداری این کلان‌شهر اظهار کرد: تور شهروندی عمران و پیشرفت در این هفته میزبان اساتید و دانشجویان عمران مؤسسه آموزشی عالی زند در کارخانه آسفالت، پردیس سینمایی استاد امین تارخ، پروژه تقاطع غیرهم‌سطح احمد بن موسی (ع)- نواب صفوی و پروژه قائم- رحمت- احمدی بود. او با بیان اینکه تورهای شهروندی عمران و پیشرفت با محوریت اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز و همکاری بخش‌های مختلف شهرداری این کلان‌شهر برگزار می‌شود، عنوان کرد: دانشجویان و اساتید عمران در این بازدیدها با نحوه اجرای پروژه‌های عمرانی و موانع و مشکلات پیش‌ روی آنها در ابعاد مختلف که به‌صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند، آشنا می‌شوند.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز افزود: اساتید و دانشجویان عمران مؤسسه آموزشی عالی زند در این تورها از کارخانه آسفالت، پردیس سینمایی استاد امین تارخ و پروژه‌های در حال اجرای تقاطع غیرهم‌سطح نواب صفوی- احمد بن موسی(ع) و تقاطع غیرهم‌سطح قائم- رحمت بازدید کردند. بنا به اظهار جاویدی، ارتباط صنعت با دانشگاه به‌عنوان یکی از راهبردهای مهم است و مدیریت شهری بسترهای لازم را برای این ارتباط فراهم کرده است که این تورها نیز با بهره‌گیری از فرصت‌های مختلف به ویژه در عرصه عمرانی، می‌تواند راهگشای این قشر باشد. کارخانه تولید آسفالت در دوکوهک متعلق به شهرداری شیراز، یکی از مقاصد دانشجویان و اساتید عمران مؤسسه آموزش عالی زند بود که سخنگوی شهرداری شیراز در این خصوص اظهار کرد: این کارخانه جزو بزرگ‌ترین کارخانه‌های آسفالت کشور به شمار می‌رود و معدن سنگ آن نیز متعلق به شهرداری است. این مقام مدیریت شهری شیراز در عرصه ارتباطات عنوان کرد: کارخانه آسفالت شهرداری شیراز از کارخانه‌های مدرن، مجهز و به‌روز و از نظر تولید صدا و آلاینده‌ها نیز در سطح استاندارد بوده که ظرفیت تولید این کارخانه ۲۴۰ تن در ساعت است. جاویدی در ادامه به بازدید دانشجویان و اساتید عمران مؤسسه آموزشی عالی زند از پردیس سینمایی استاد امین تارخ به‌عنوان جاذبه‌ هنری، معماری و گردشگری شیراز اشاره و بیان کرد: این پردیس با مساحت ۵هزار مترمربع و ۵ سالن سینما، یک سالن تئاتر و یک سینمای روباز با ظرفیت بیش از یک‌هزار نفر، در سفر اخیر ریاست‌جمهوری به فارس با حضور وزیر کشور افتتاح ‌شده است. او افزود: پروژه تقاطع غیرهم‌سطح احمد بن موسی(ع)- نواب صفوی به‌عنوان پروژه‌ای بزرگ‌مقیاس که بخشی از بار ترافیکی بلوار رحمت از طریق بلوار سرداران، پل غدیر، پل مدافعان سلامت، بلوار احمد بن موسی(ع) و کمربندی جنوب را هدایت خواهد کرد، نیز در مقصد بعدی قرار گرفت. مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز گفت: پروژه تقاطع قائم- رحمت- احمدی به عنوان مقصد دیگری از این تور شهروندی، محور احمدی جنوبی را به سمت کمربندی شیراز متصل کرده و نقش ارزنده در دسترسی به حرم مطهر شاهچراغ(ع) و تسهیل عبور و مرور شهروندان و مبانی ایمن‌سازی دارد.
او با تأکید بر تفاوت مبانی تئوری در دانشگاه‌ها و عملیات اجرایی این پروژه‌ها تصریح کرد: مدیریت شهری با برگزاری تورهای شهروندی پیشرفت و عمران در این بازدیدها به مهارت‌افزا‌یی نسل دانشجویان کمک شایانی می‌کند. جاویدی بیان کرد: علاقه‌مندان جهت شرکت در این بازدیدها می‌توانند روزانه در تماس با مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ علاقه‌مندی خود را برای حضور اعلام و نام‌نویسی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی