[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۳
  • دوره جدید

پایان کار فوتبال بانوان با شکست برابر فیلیپین ، روزنامه شیراز نوین

با شکست برابر فیلیپین، تیم ملی زنان نتوانست راهی مرحله سوم مقدماتی المپیک پاریس شود. به گزارش ورزش سه، تیم ملی فوتبال زنان ایران در سومین دیدار خود از مرحله مقدماتی المپیک پاریس به مصاف تیم ملی هنگ‌کنگ رفته است. شاگردان آزمون در بازی نخست برابر استرالیا با 2 گل شکست خوردند و در دیدار دوم نیز مقابل چین تایپه به تساوی بدون گل رسیدند. در نهایت این بازی با پیروزی یک بر صفر فیلیپین به پایان رسید تا ایران شانس حضور در دور سوم مرحله مقدماتی المپیک پاریس را از دست بدهد.
مریم آزمون در کنفرانس خبری بعد از بازی مقابل فیلیپین گفت: در ابتدا جا دارد از‌ گلاره ناظمی، مسئول برگزاری مسابقات فوتبال و باشگاه‌ها تشکر کنم که این اجازه را به ما دادند تا بازی‌های لیگ برتر به تعویق بیفتد تا بازیکنان با آمادگی نسبی مطلوبی به این رقابت‌ها برسند. بچه‌ها امروز نسبت به بازی اول برابر استرالیا خیلی تغییر کرده بودند و موقعیت‌های زیادی خلق کردند، ولی متأسفانه هیچ‌کدام از آنها وارد دروازه فیلیپین نشد‌.
وی در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد خوب دروازه‌بان ایران گفت: بازی‌ زهرا خواجوی واقعاً در سطح یک‌‌ کلاس جهانی است و نقطه قوت تیم ماست. همین‌جا به او تبریک می‌گویم؛ خوشحالم که زهرا توانسته با تمرینات زیاد پیشرفت چشمگیری در این تورنمنت داشته باشد‌ و نجات‌دهنده ما در این رقابت‌ها بود. در بازی امروز مقابل فیلیپین هم چند موقعیت تک به تک را توانست سیو کند؛ همین‌طور به بچه‌ها انگیزه می‌داد تا حمله کنند.
سرمربی تیم ملی‌ فوتبال بانوان در ادامه گفت: در نیمه دوم موقعیت‌های گل زیادی داشتیم و تقریباً بیشترین دقایق این نیمه توپ دست ما بود؛ یک تساوی حداقل سهم ایران در این بازی بود. تنها چیزی که برای من ناراحت‌کننده بود اینکه شاگردانم با عملکرد درخشانی که داشتند، نتوانستند در این تورنمنت گل بزنند و از صعود به مرحله سوم این رقابت‌ها بازماندند. ما امروز برای پیروزی آمده بودیم و اگر  شوت قنبری به تیرک دروازه  نمی‌خورد، مطمئناً روند بازی تغییر می کرد.
آزمون همچنین می‌گوید: اگر نگاهی به عملکرد سه بازی بچه‌ها داشته باشیم، متوجه می‌شویم شاگردانم بازی به بازی بهتر شدند؛ بدون شک تیم ملی فوتبال بانوان ایران بعد از این رقابت‌ها به لحاظ روحی‌ و روانی در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرد. با برنامه‌ریزی بهتر باید بیشتر کار کنیم تا نقطه ضعف‌هایمان را کمتر کنیم. در واقع در این تورنمنت بچه‌های ما نشان دادند که می‌توانند حتی در استادیوم‌های بزرگ جلوی هزاران هوادارا با شجاعت بازی کنند. وی در پایان تأکید کرد: بازیکنانم با تیم‌هایی در این مسابقات بازی کردند که به لحاظ رنکینگ و ساختاری از ما بالاتر بودند. به نظرم در این تورنمنت چیزهای خیلی باارزشی را به دست آوردیم؛ یک کلاس درس برای همه ما بود تا بتوانیم حضور قوی‌تری در مسابقات پیش رو داشته باشیم و در یک سطح بالاتر علاوه بر عملکرد خوب بتوانیم نتیجه دل‌خواه را هم کسب کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی