[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۱
  • دوره جدید

گام مؤثر برای پاسداشت حقوق مؤدیان، روزنامه شیراز نوین

به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور و در راستای تکریم مؤدیان و تسهیل امور، امکان افزایش خودکار سقف اعطای تسهیلات خرد بدون دریافت گواهی مالیاتی موضوع ماده 186 قانون مالیات‏های مستقیم فراهم می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی فارس با اعلام این خبر گفت: بنا به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور به بانک مرکزی برای اصلاح ضوابط اجرایی تبصره 1 ماده 186 قانون مالیات‏های مستقیم، از این پس امکان افزایش خودکار سقف اعطای تسهیلات خرد بدون دریافت گواهی مالیاتی به صورت سالیانه بدون طی تشریفات و ابلاغ بخش‌نامه جدید فراهم خواهد شد. حمیدرضا محمدابراهیمی افزود: به موجب این پیشنهاد، اعطای تسهیلات ارزی یا ریالی توسط بانک‏ها به کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی (صاحبان مشاغل) طی یک سال شمسی برای اشخاص حقوقی تا 65 درصد نصاب معاملات متوسط (برای سال 1402 معادل 9میلیارد و 425میلیون ریال) و برای اشخاص حقیقی تا 35 درصد نصاب مذکور (برای سال 1402 معادل 5میلیارد و 75میلیون ریال) نیاز به ارائه گواهی مالیاتی به بانک نخواهد داشت.
وی یادآور شد: این مبلغ در حال حاضر برای اشخاص حقوقی 5میلیارد ریال و برای اشخاص حقیقی 2میلیارد ریال است و تغییر آن در هر سال منوط به اصلاح ضوابط اجرایی می‌باشد که بر اساس سوابق موجود هر چند سال یک بار تغییر می‌یابد.
در ادامه، حمیدرضا محمدابراهیمی همچنین اعلام کرد: مؤدیان مالیاتی تا پایان آبان‌ماه سال جاری فرصت دارند نسبت به ارسال صورت معاملات فصلی به صورت الکترونیک اقدام نمایند. مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه مطابق قانون، مهلت ارسال معاملات فصل دوره سوم (تابستان) 15 آبان‌ماه به اتمام می‌رسد، اظهار داشت: با توجه به اختلال به وجود آمده در سیستم سامانه‌ای این سازمان و به منظور تکریم مؤدیان و عدم تضییع حقوق آنان، تا پایان آبان‌ماه سال جاری مهلت داده شد تا صورت معاملات فصلی این دوره را ارسال نمایند.
گفتنی است، مؤدیان مالیاتی جهت ارسال صورت معاملات فصلی خود می‌توانند به دو روش آنلاین my.tax.gov.ir و آفلاین ttms.tax.gov.ir نسبت به انجام تکالیف قانونی خود اقدام نمایند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی