[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

دستگیری ۱۲ هزار توزیع کننده مواد مخدر در فارس، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری: فرمانده ناجا به اقدامات انجام شده در استان فارس اشاره و خاطرنشان کرد: امروزه رسیدگی به جرائم خشن اولویت نخست نیروی انتظامی است و استان فارس توانسته در بحث برخورد با جرائم خشن با کاهش 12درصدی وقوع جرم روبه‌رو شود.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین، سردار حسین اشتری روز گذشته در حاشیه افتتاح مجتمع انتظامی شهید بیات در جمع خبرنگاران حضور یافت و اظهار داشت: تلاش نیروهای پلیس و مأموران انتظامی سبب شده در 10 ماه امسال 5 درصد تخلفات و تصادفات جاده‎ای در کشور کاهش یابد.
فرمانده ناجا کشفیات مواد مخدر در استان فارس را قابل اهمیت دانست و افزود: بر اساس گزارش‎ها استان فارس در این زمینه توانسته در 10 ماه امسال 30 تن انواع مواد مخدر را کشف و 12 هزار نفر عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر را شناسایی و دستگیر کند.
وی با بیان اینکه براساس افکارسنجی مرکز مطالعات کشوری اعتماد مردم به نیروی انتظامی 5 درصد افزایش یافته است گفت: براساس تحقیقات مراکز کشوری اعتماد مردم به ناجا افزایش یافته و از بین 20 دستگاه کشوری در جایگاه چهارم قرار گرفته است.
سردار اشتری در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد دلایل حادثه پلاسکو افزود: با توجه به اینکه تمامی اطلاعات کارشناسان نشان می‎دهد تخریب تمامی طبقات این ساختمان بر اثر آتش‎سوزی اولیه صورت گرفته به همین منظور تا زمانی که تمامی آوارها برداشته نشود نمی‎توانیم نظر دقیق و کارشناسی اعلام کنیم.
وی به موضوع مبارزه با کالای قاچاق اشاره کرد و گفت: از آنجایی که مبارزه با کالای قاچاق اولویت‎های دیگر ناجا است مأموران انتظامی استان فارس توانسته‎اند در 10 ماه امسال کشف کالای قاچاق را 34 درصد رشد دهند.
فرمانده ناجا در جواب سؤال خبرنگاری در مورد موضوع حاشیه‌نشینی در اطراف شهر شیراز، گفت: یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی توجه به مناطق حاشیه نشین است و پیرامون تقویت و استقرار مراکز انتظامی در این مناطق گام‌های خوبی برداشته شده است که در استان فارس نیز اقدامات خوبی انجام گرفته ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم. 
سردار اشتری با اشاره به اینکه در کل کشور بیش از 360 هزار پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری در کلانتری‌ها  و پاسگاه‌های انتظامی ارجاع داده شده که 75 درصد از این پرونده‌ها  به مصالحه انجامیده ، گفت : جرایم در کشور 5درصد کاهش داشته و در موضوع تلفات جاده‌ای نیز کاهش داشته‌ایم. 
فرمانده ناجا با بیان اینکه رویکرد اجتماعی شدن ناجا نتیجه مثبتی را به همراه داشته، گفت: از سال‌های گذشته این موضوع مد نظر بوده و مشارکت مردم باعث اجرایی شدن مأموریت‌ها  و سرعت بیشتر در ارائه خدمات شده است. 
به گزارش خبرنگارشیرازنوین فرمانده انتظامی ناجا در حاشیه افتتاح مجتمع انتظامی شهید بیات، از کلانتری 11 زند اجراکننده طرح مکنا بازدید کرد.
 سردار «حسین اشتری» در ادامه سفر به شیراز در جلسه شور فرماندهی با بیان اینکه امنیت استان فارس بسیار بااهمیت است، گفت: برخورد با قاچاق کالا یکی از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی است و در این راستا از ابتدای سال تاکنون کشفیات کالای قاچاق در کشور حدود 40 درصد افزایش داشته است. 
وی با بیان اینکه قبل از انقلاب وضعیت امنیتی در استان فارس مشابه شرق کشور بوده است، گفت: بعد از انقلاب اسلامی وضعیت امنیت در استان فارس بسیار بهتر شده است. 
فرمانده ناجا بیان کرد: پلیس با جریاناتی که ضد امنیت هستند و به دنبال تحرکاتی با اهداف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند، با جدیت برخورد خواهد کرد. 
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی کارکنان نیروی انتظامی در انجام مأموریت‌های محوله، افزود: فرماندهان علاوه بر تکریم ارباب رجوع نسبت به تکریم کارکنان تحت امر نیز توجه ویژه داشته باشند. 
در ابتدای این جلسه، سردار «احمد علی گودرزی» فرمانده انتظامی استان فارس ضمن ارائه گزارشی مشروح از عملکرد مجموعه انتظامی استان، گفت: سرقت‌های مهم طی 10 ماهه اول سال جاری 14 درصد و سرقت‌های مسلحانه 32 درصد در استان کاهش داشته است. 
وی افزود: در هر ساعت 360 تماس تلفنی با پلیس 110 گرفته می شود که 80 درصد آن توسط مأموران عملیاتی می شود. 
فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه جلب رضایت مردم در دستور کار پلیس استان قرار دارد، افزود: میزان رضایتمندی مردم از نیروی انتظامی استان 88 درصد است. 
سردار گودرزی با بیان اینکه بیش از 285 هزار پرونده در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی استان طی 10 ماهه اول سال جاری تشکیل شده است، افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10درصد افزایش داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی