[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۸
  • دوره جدید

تمرکز بر توسعه و تجهیز هنرستان‌ها، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس بر ضرورت گسترش اردوهای دانش‌آموزی به عنوان یکی از محورهای پرورش دانش‌آموزان تأکید کرد و افزود: ساخت هنرستان‌های مورد نیاز و همچنین تجهیز آنها یکی از رویکردهای اصلی آموزش و پرورش استان باشد. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، یکصد و شصت و دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان، عصر دیروز به ریاست محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در سالن شهید سلیمانی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، گزارشی از مصوبات جلسه قبل این شورا که در ابتدای آذرماه سالی جاری برگزار شده بود، ارائه شد و در ادامه دستور کار جلسه یکصد و شصت و دوم شورای آموزش و پرورش استان فارس، علاوه بر اینکه برخی از رویدادهای مهم آموزش و پرورش استان در حضور اعضای جلسه ارائه شد، طرح پیشنهادی توسعه هنرستان‌های استان نیز مطرح گردید و همچنین گزارشی از اقدامات کارگروه مولدسازی و بدهی به اداره اوقاف استان نیز مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.
استاندار فارس در این جلسه بر ضرورت گسترش و توسعه اردوهای دانش‌آموزی تأکید کرد و افزود: یکی از رسالت‌های سازمان آموزش و پرورش، تمرکز بر پرورش دانش‌آموزان و ارتقای بینش فرهنگی آنهاست؛ یکی از راه‌های توجه به پرورش دانش‌آموزان، برپایی اردوهای زیارتی، تفریحی و راهیان پیشرفت است. دکتر ایمانیه در ادامه به موضوع مولدسازی املاک مازاد دستگاه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه دستگاه‌ها در زمینه مولدسازی ارائه می‌کنند، برای همان دستگاه و در جهت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام هزینه می‌شود. وی اشاره‌ای هم به طرح توسعه هنرستان‌های استان فارس کرد و افزود: ساخت هنرستان‌های موردنیاز و همچنین تجهیز آنها یکی از رویکردهای اصلی آموزش و پرورش استان باشد. در این زمینه از ظرفیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز نیز استفاده شود تا ساخت مدارس توسط این مجمع بیشتر به سمت ساخت و تجهیز هنرستان‌ها تغییر یابد. ایمانیه همچنین بر آموزش کاربردی و فنی دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی تأکید کرد و گفت: یکی از راه‌های تأمین نیروی کار موردنیاز صنایع و بنگاه‌های اقتصادی با آموزش کاربردی و اصولی در مدارس تأمین می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی