[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۵
  • دوره جدید

انتخابات، مهم‌ترین رویداد پیش رو ، روزنامه شیراز نوین

بهنام احمدی- مدیر ایرنا در فارس: احساس تکلیف در عرصه انتخابات به عنوان یک عنصر و اصل سرنوشت‌ساز می‌تواند زمینه‌ساز مشارکت بالا در این عرصه برای همه کسانی باشد که دل در گرو انقلاب اسلامی، این آب و خاک، ارزش‌ها و دستاوردهای حاصل شده طی بیش از چهار دهه و اندی از عمر بابرکت نظام جمهوری اسلامی دارند.
مهم‌تر آنکه باید مردم آگاه باشند با حضور در انتخابات به عنوان مهم‌ترین رویداد سیاسی ۱۱ اسفندماه امسال در وهله نخست برای ادای احساس تکلیف نسبت به انقلاب اسلامی و در وهله دوم برای پیشرفت و آبادانی میهن خود با آگاهی دست به انتخاب افرادی خوش‌فکر و دلسوز خواهند زد که بتوانند در شرایط حساس جهان امروزی بیشترین کمک را به سرنوشت خود و آینده کشور در مجامع جهانی کنند.
برگزاری یک انتخابات پر شور و نشاط و خلق حماسه مردمی دیگر و افزودن برگ زرینی به افتخارات نظام جمهوری اسلامی پس از ۴۶ سال از عمر انقلاب اسلامی، پیامی آشکار و در عین حال متقن به بدخواهان این آب و خاک مخابره خواهد کرد که مردم غیور و دلداده انقلاب ۵۷ همچنان مقاوم و استوار در برابر توطئه‌های رنگارنگ ایستاده‌اند و از حریم کشور و ولایت دفاع جانانه خواهند داشت.
نتایج تأیید صلاحیت نامزدهای این دور از انتخابات که نشانگر حضور سلایق و طیف‌های مختلف سیاسی است، خود نویدبخش برگزاری یک انتخابات پرشور و در تراز نظام جمهوری اسلامی است و قطعاً حضور چهره‌های مختلف سیاسی، دست رأی‌دهندگان را برای برگزیدن نمایندگان دلخواه و در عین حال کارآمد باز گذاشته و راه را هموار کرده است.
از آنجا که امیدواری و رضایتمندی مردم زمینه‌ساز ایجاد شور و نشاط انتخاباتی است، می‌طلبد که مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران بیش از پیش بر سرعت ارتباط‌گیری خود با اهالی خبر و رسانه بیفزایند و اقدامات شاخص انجام گرفته طی یکی دو سال اخیر که کم هم نیستند را در اختیار رسانه‌ها برای گزارش‌دهی به‌موقع و صحیح به مردم قرار دهند.
علاوه بر تولید محتوای اثرگذار و فاخر حاصل از اقدامات و فعالیت‌های انجام گرفته در حوزه‌های مختلف توسط رسانه، حضور میدانی و به میان مردم رفتن هرچه بیشتر مدیران دستگاه‌های اجرایی و گشودن گرهی حتی حداقلی از دغدغه‌های ذهنی مردم، به‌خصوص در نقاط دورافتاده استان پهناور فارس، می‌تواند به خلق حماسه انتخاباتی و شرکت مردم در عرصه انتخابات بیفزاید.
امیدآفرینی زمینه‌ساز افزایش مشارکت مردمی در انتخابات
استاندار فارس، با اشاره به اهمیت امیدآفرینی در جامعه و مشارکت دادن مردم در عرصه‌های مختلف، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی و روابط عمومی‌ها با انعکاس دستاوردها و اقدامات انجام شده و تزریق امید به جامعه، زمینه را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو فراهم کنند.
دکتر محمدهادی ایمانیه افزود: باید زحمات، اقدامات و تلاش‌هایی که از سوی دولت در کشور انجام شده یا در حال انجام است، به مردم منعکس شود و این اطلاع‌رسانی خود از مصادیق جهاد تبیین است.
وی ادامه داد: بنا بر تأکید رهبر معظم انقلاب، هرکس که به ایران عزیز علاقه‌مند است، باید در انتخابات مشارکت کند؛ چراکه پیشرفت، رشد و توسعه کشور با افزایش مشارکت مردم شتاب می‌گیرد.
او اظهار کرد: سلامت، امنیت، افزایش رقابت و مشارکت مردم چهار هدفی است که در برگزاری انتخابات آتی در دستور کار ستاد استانی قرار دارد و از تمام ظرفیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دستگاه‌های اجرایی و نهادهای استانی برای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات آتی استفاده خواهیم کرد.
دکتر ایمانیه ادامه داد: تمام تلاش و کوشش خود را به کار خواهیم گرفت که انتخابات اسفندماه امسال به بهترین شکل ممکن برگزار شود.
او اظهار کرد: مردم فارس در معنویت، شعور و درایت سرآمد هستند، کشور و نظام خود را دوست دارند و قطعاً یکی از بالاترین میزان مشارکت‌ها در انتخابات پیش رو در فارس و به نام فارسی‌ها به ثبت خواهد رسید.
برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم در دستور کار است
رئیس ستاد انتخابات استان فارس با اشاره به اهمیت این دور از انتخابات، گفت: می‌کوشیم که اسفندماه امسال هم‌زمان با سراسر کشور در این استان انتخاباتی پرشور، سالم، امن و رقابتی برگزار شود.
اسماعیل قزل‌سفلی افزود: برای انتخابات اسفندماه ۲۵ فرایند طراحی کرده‌ایم که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و آموزش‌هایی که در سطح استان و شهرستان‌ها ارائه می‌شود، در جهت برگزاری هرچه بهتر این انتخابات حرکت خواهیم کرد. وی ادامه داد: ستاد انتخابات استان متشکل از رئیس ستاد، دبیر، هفت کمیته سیاسی، امنیتی، استعلامات، اطلاع‌رسانی، کمیته مالی و پشتیبانی، حقوقی و پنج عضو ستاد انتخابات با انسجام و برنامه‌ریزی در این مسیر گام بر خواهد داشت. او اظهار کرد: امیداریم در کنار فعالیت ستاد استانی، با تشکیل ستادهای شهرستانی توسط فرمانداران بتوانیم زمینه برگزاری انتخاباتی خوب با مشارکتی مثال‌زدنی و باشکوه را فراهم کنیم تا زمینه امیدواری دوستان انقلاب و ناامیدی دشمنان آن فراهم شود.
به گفته مسئولان و متولیان امر انتخابات در استان فارس که به لحاظ قابلیت‌هایش در نوع خود یک ایران کوچک به شمار می‌رود، شرایط لازم برای برگزاری یک انتخابات سالم و ایمن با حضور گسترده مردمی به خوبی فراهم و تدارک دیده شده است.
با پایان یافتن کار بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس دوازدهم شورای اسلامی در هیئت‌های نظارت حدود ۴۴ درصد داوطلبان این دوره از انتخابات در فارس تأیید صلاحیت شدند.
استان فارس دارای ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس و ۱۴ حوزه انتخابیه است. حوزه انتخابیه شیراز و زرقان دارای چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی است و ۱۳ حوزه دیگر این استان هرکدام دارای یک نماینده است.
جمعیت استان فارس بر اساس برآورد جمعیتی سال ۱۴۰۰ تعداد پنج‌میلیون و ۵۴هزار و ۷۰۰ نفر اعلام شده که سه‌میلیون و ۵۸۴هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی