[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۹
  • دوره جدید

جامعه به جمعیت جوان نیاز دارد، روزنامه شیراز نوین

250 زوج دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، پیوند ازدواج خود را جشن گرفتند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر سید وحید حسینی رئیس دانشگاه در این آیین با اشاره به رشد منفی جمعیت و تبعات آن در سال‌های آینده، بر اهمیت توجه به موضوع جوانی جمعیت تأکید کرد و افزود: جامعه به جمعیت و نیروی جوان نیاز دارد و تشکیل خانواده و فرزندآوری، سبب رشد جمعیت و رشد نیروی جوان و مولد کشور می‌شود.
او از شرکت‌کنندگان در این آیین خواست تا به عنوان اعضای جامعه دانشگاهی، الگویی در جامعه برای ازدواج آسان باشند.
حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران نیز که مهمان ویژه این برنامه بود، به زوج‌های جوان توصیه کرد که امور زندگی مشترک را با صمیمیت و دوستی و سازش پیش برده و از رنجیدن و رنجاندن همدیگر خودداری کنند تا زندگی سالم و آرامی را تجربه کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن آرزوی زندگی موفق و پرنشاط برای زوج‌های جوان، درمورد این آیین گفت: در این آیین که در آن 250 زوج زندگی مشترک خود را آغاز کردند، در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، دومین آیین ازدواج کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود. دکتر «سید ابوالفضل هاشمی اصل» حمایت از برنامه جوانی جمعیت و موضوع فرزندآوری را یکی از اولویت‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان و اظهار امیدواری کرد که جوانان با ازدواج و تشکیل خانواده، در مسیر سعادت جامعه گام بردارند و نسل‌های شایسته‌ای برای فردای ایران پرورش یابند.مسئول بنیاد مهدویت استان فارس نیز دیگر سخنران این آیین بود و گفت: پیمان زندگی مشترک یک جهش و تعالی در زندگی انسان به وجود می‌آورد. حجت‌‌الاسلام ‌و المسلمین حاج شیخ «علیرضا حدائق» افزود: ازدواج تأثیر معنوی و مهمی در زندگی زوج‌ها دارد و سبب آرامش آنان می‌شود.
او در ادامه تربیت نسل پاک و سالم را از اصول ازدواج برشمرد و اضافه کرد: یکی از نتایج ازدواج این است که والدین به واسطه فرزندان خود ماندگار می‌شوند و نام آنان به یادگار خواهد ماند. توجه به رشد و غنی‌سازی فکری فرزندان و اولویت آن بر غنی‌سازی اقتصادی، دیگر موضوع موردتأکید حجت‌‌الاسلام ‌و المسلمین حدائق در جمع زوج‌های جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود. در این آیین، خطبه عقد یک زوج جوان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین «کاظم صدیقی» امام‌جمعه موقت تهران قرائت شد و زوج‌های جوان شرکت‌کننده در برنامه نیز هدایایی به رسم یادبود دریافت کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی