[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۵۶
  • دوره جدید

ساخت میز ورزشی پرتاب توپ با انجام محاسبات ریاضی، روزنامه شیراز نوین

به گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از وزارت علوم، دستگاه میز ورزشی پرتاب توپ همراه با انجام محاسبات ریاضی توسط واحد فناور هوش بال ایده‌پردازان واحد مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در دی‌ماه ۱۴۰۲ ثبت اختراع شد.
امین جانقربانی، مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، ضمن تبریک به این واحد فناور گفت: واحد فناور هوش بال ایده‌پردازان به مدیریت محمد یزدانی نیکو در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر است.
محمد یزدانی نیکو، مدیر واحد فناور هوش بال ایده‌پردازان مزایای طرح میز ورزشی پرتاب توپ همراه با محاسبات ریاضی را علاوه بر ایجاد سرگرمی برای همه گروه سنی از نوجوان تا کهنسال افزایش دقت و تمرکز و سرعت، ایجاد اعتماد به نفس، افزایش تحرک، کسب هیجان، تقویت نیمکره راست و چپ و کنترل سطح انرژی بدن برشمرد و گفت: این دستگاه حتی برای افراد معلول و بیماران مبتلا به آلزایمر و ام اس نیز کارایی دارد و قابلیت‌های منحصر به فرد این دستگاه آموزشی ورزشی باعث می‌شود که در حوزه درمان و آموزش بتواند به کار گرفته شود.
وی ادامه داد: کاهش فعالیت‌های روزمره افراد جامعه و افزایش استرس باعث مشکلات و بیماری‌های فراوانی شده که چنانچه این دستگاه مورد حمایت مسئولان ورزشی کشور قرار بگیرد، می‌تواند در عرصه‌های ورزشی بسیار مفید و حتی اشتغال‌زا نیز باشد. جانقربانی درخصوص اهمیت ثبت اختراع عنوان کرد: ثبت اختراع موجب ایجاد حمایت از مخترع و اختراع می‌شود و مخترع حق انحصاری نسبت به ساخت، صادرات، واردات، فروش و استفاده از فرآورده را به دست می‌آورد؛ از همین‌رو به همه فناوران و نوآوران توصیه می‌شود برای ثبت اختراع ایده‌های خود اقدام کنند و از حقوق مالکیت فکری مربوط به ثبت اختراع بهره‌مند شوند. گفتنی است پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان حمایت‌های مالی خود برای هر ثبت اختراع را تا سقف ۵۰% هزینه‌های ثبت و برای مشاوره ثبت تا سقف ۳۰ میلیون ریال را نیز پرداخت خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی