[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

اختصاص بیش از ۸۰ درصد بودجه شهرداری شیراز به حوزه عمرانی، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در شورای مدیران شهرداری این کلان‌شهر که با حضور استاندار فارس برگزار شد، گفت: بیش از ۸۰ درصد از بودجه ۲۳هزار و ۵۰۰میلیارد تومانی امسال شهرداری شیراز مربوط به حوزه عمرانی است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در شورای مدیران شهرداری این کلان‌شهر که با حضور استاندار فارس برگزار شد، اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد از بودجه ۲۳هزار و ۵۰۰میلیارد تومانی امسال شهرداری شیراز مربوط به حوزه عمرانی است. وی ادامه داد: هم‌زمان با شروع به کار دوره ششم شورای شهر شیراز، کمتر از ۶۰ درصد بودجه عمرانی و بیش از ۴۰ درصد بودجه جاری بود؛ اما امسال تنها ۲۰هزار میلیارد تومان فعالیت عمرانی در این کلان‌شهر اجرایی شده است.
شهردار کلان‌شهر شیراز که در مورد دشواری برخی پروژه‌ها از ابعاد مختلف سخن می‌گفت، تصریح کرد: امروز در شهرداری شیراز حتی یک پروژه نیمه‌تعطیل وجود ندارد و خوشبختانه با اتحاد و انسجام ایجاد شده بین شورای اسلامی شهر و شهرداری، امور به خوبی پیش می‌رود. اسدی با تصریح بر این نکته که هیچ نیروی جدیدی طی دوران سکان‌داری وی در شهرداری شیراز برابر با مصوبه شورای شهر استخدام نشده، گفت: این مهم در حالی ‌است که حدود ۳۵۰ نفر هم بازنشسته شده‌اند و حجم کاری هم ۴ تا ۵ برابر شده است.
این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز اضافه کرد: فرصت‌های گفتمانی در دانشگاه‌ها در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته که نتایج مطلوبی هم به دنبال داشته و ادامه خواهد داشت. اسدی همچنین با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی تعریف شده در زمان‌بندی اعلام شده به بهره‌برداری می‌رسند، گفت: پروژه‌‌های محرومیت‌زدایی نیز از دو سال پیش در شیراز تعریف شد و امروز به نتایج خوبی رسیده است.
شهردار کلان‌شهر شیراز با اشاره به این موضوع که تخصیص اعتبارات و ترزیق آن به پروژه‌ها به‌روز است، از تعریف بسته ۵۰هزار میلیارد تومانی برای دهه فجر متشکل از ۲۰هزار میلیارد تومان پروژه قابل بهره‌برداری و ۳۰هزار میلیارد تومان پروژه‌هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود، خبر داد. وی با بیان اینکه در بحث مساجد و امور فرهنگی نیز اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: دو جهش آسفالت و عمرانی نیز از سال گذشته در شهرداری شیراز اجرایی شد. اسدی با تأکید بر اینکه پروژه تعطیل در شهرداری شیراز نداریم، عنوان کرد: حمل‌ونقل عمومی را اولویت امور قرار داده‌ایم و در این راستا امسال در سطح کشور ۱۶۵۰ دستگاه تاکسی نوسازی شدند که ۱۰۰۰ دستگاه آن مربوط به شهر شیراز بود. شهردار شیراز به توضیح مختصری از اقدامات انجام شده شهرداری این کلان‌شهر در سرفصل‌های مختلف پرداخت.
قابل ذکر است، آرش فرج‌زاده قائم‌مقام شهردار شیراز در این جلسه گزارش مبسوطی از آغاز عملیات اجرایی، افتتاح و بهره‌برداری ۵۰هزار میلیارد تومان پروژه‌های دهه مبارک فجر پرداخت. همچنین حمیدرضا اسماعیلی معاون مالی و اقتصادی شهرداری نیز به تشریح درآمد، هزینه و منابع درآمد‌های پایدار و مشکلات وموانع پیش روی این حوزه پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی