[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۴
  • دوره جدید

رشد رضایتمندی در پرتو محرومیت‌زدایی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد که به میمنت ایام مبارک دهه فجر امسال، بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه‌های مختلف این شرکت به بهره‌برداری خواهد رسید. مهندس محمدرضا سلاحی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، افزایش رضایت عمومی، محرومیت‌زدایی، توسعه فنوری‌های نوین به ویژه هوشمندسازی، ارتقای خدمات و کاهش هزینه‌ها و رویکرد افزایش حجم خدمات را از مهم‌ترین سرفصل های تعریف پروژه‌های این شرکت برشمرد.
وی افزود: به گواه اسناد مالی و عملیاتی این شرکت با انجام مهندسی مجدد در پروژه‌ها به‌رغم تنگناهای شدید مالی با رویکرد جهادی کارکنان موفق شدیم هزینه تمام‌شده عملیات اجرایی را با وجود تورم سالانه کاهش قابل ملاحظه‌ای دهیم. همچنین بحمدالله گشایش خوبی در خلق منابع جدید و توسعه منابع سازمان داشته‌ایم.
سلاحی اهم پروژه‌های آماده افتتاح برای ایام‌الله دهه فجر را شامل پروژه‌های هوشمندسازی، توسعه شبکه، نیرورسانی، افزایش قدرت مانور، توسعه فیدر و روشنایی معابر، اصلاح شبکه روستایی، افتتاح اداره روشنایی و  بهره‌برداری از محیط‌های اداری جدید بر شمرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه در موضوع روشنایی معابر و با توجه به حساسیت‌های فراوان و انتظارات مردمی، همچنین تأثیر آن بر رضایت عمومی برای نخستین بار فعالیت‌های مدیریتی و اجرایی در توزیع برق شیراز متمرکز شده است، گفت: بعد از انجام مطالعات لازم، اداره امور روشنایی معابر به صورت متمرکز در شیراز آغاز به کار کرده است که اداره جدید روشنایی در ایام دهه مبارک فجر به بهره‌برداری خواهد رسید. امیدواریم با راه‌اندازی این مرکز ضمن کاهش هزینه‌ها شاهد توسعه فعالیت‌ها و افزایش سرعت در پاسخ‌گویی به نیازها باشیم. 
او در ادامه یکی از سرفصل‌های مهم دولت سیزدهم و همچنین توانیر و شرکت توزیع نیروی برق شیراز را مبحث محرومیت‌زدایی ذکر کرد و گفت: در این راستا طی 2 سال گذشته تمام روستاهای دارای کُد آبادی در سطح محدوده تحت مدیریت این شرکت، برق‌رسانی شده است. 
سلاحی با یادآوری اینکه در سطح محدوده تحت مدیریت توزیع برق شیراز، روستای دارای کد آبادی فاقد برق نداریم، گفت: در آخرین اقدام سال گذشته سه روستا در محدوده سه شهرستان سروستان، سپیدان و زرقان، برق‌دار شدند و اکنون هم این ظرفیت در توزیع برق شیراز وجود دارد که برق‌رسانی به روستاهای واجد شرایط، انجام شود. 
او با بیان اینکه طی 2 سال گذشته شبکه برق ۲۸۰ روستای هدف در طرحی تحت عنوان بهارستان اصلاح، بازسازی و نوسازی شبکه برق تعریف شده است، گفت: در حوزه اصلاح روشنایی و جابه‌جایی شبکه در روستاهای هدف۲۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است. 
سلاحی یکی از اقدامات در راستای توسعه خدمت‌رسانی را برق‌رسانی به شهرک امام خامنه‌ای واقع در یکی از محروم‌ترین مناطق در شیراز ذکر کرد که اجرای این پروژه بالغ بر 8 میلیارد تومان هزینه به همراه داشته است.
او با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر اقدام بسیاری در حوزه هوشمندسازی شبکه و قابلیت کنترل‌پذیری و رؤیت‌پذیری با اولو یت انشعابات مشترکین بزرگ صورت گرفته است، گفت: در سال گذشته یک هزار و ۸۷۰  میلیارد ریال در حوزه کنترل پذیر نمودن انشعابات و ایجاد ۳۴ نقطه کنترل‌پذیر و رؤیت‌پذیر در شبکه هزینه شده است که با این اقدامات ۱۰۰ درصد انشعابات کشاورزی هوشمند شده است.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز، تعریف منابع اعتباری جدید و تلاش برای صرفه‌جویی در مصارف اعتبارات را از شاخص‌ترین برنامه‌های این شرکت ذکر کرد و افزود: با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، اعتبارات تعریف‌شده از محل طرح‌های تملک دارایی از هر چند سهم ناچیزی در کل اعتبارات شرکت دارد، ولی طی یک سال بیش از ده برابر رشد داشته است که جای تقدیر از متولیان محترم استان دارد. او با اشاره به صرف این منابع اعتباری جدید در مسیر ارتقای کمی و کیفی خدمات شرکت توزیع نیروی برق شیراز تأکید کرد که تعریف و جذب منابع اعتباری جدید و کاهش هرچه مطلوب‌تر هزینه‌ها از اولویت‌های مد نظر در این شرکت بوده است. 
سلاحی، یکی از اقدامات شاخص توزیع نیروی برق شیراز را شناسایی و جذب فارغ‌التحصیلان نخبه دانشگاه‌های مطرح ذکر کرد و گفت: در این راستا طی 2 سال گذشته حدود 25 نفر از نخبگان دانشگاهی با هدف بهبود سطح کیفی فعالیت‌های این شرکت جذب شده‌اند. مدیرعامل توزیع نیروی برق شیراز با یادآوری اینکه اقدامات مختلف انگیزشی و توانمندسازی همکاران بدون در نظر گرفتن نوع ارتباط قراردادی در حوزه منابع انسانی، مدن ظر مسئولان این شرکت بوده است، گفت: یکی از اقدامات مهم و اثرگذار این شرکت، بهره‌برداری از مرکز آموزش فن‌ورز شبکه و پست زمینی برق بود که در تعاملی مطلوب با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان فارس عملیاتی و افتتاح شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی