[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۲
  • دوره جدید

اشراف اطلاعاتی پلیس فارس بر تحرک سوداگران و مخلان امنیت ، روزنامه شیراز نوین

سارقان اموال دولتی به دام افتادند
به گزارش دریافتی از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس، فرمانده انتظامی «زرقان» از بازداشت ۲ سارق و کشف ۲۰ فقره سرقت از اماکن دولتی در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت‌ از اماکن دولتی (مدارس) در سطح حوزه استحفاظی، بررسی موضوع جهت شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.
بیژن بارسالاری افزود: مأموران انتظامی تحقیقات خود را آغاز کرده و با اقدامات فنی موفق شدند در این خصوص ۲ سارق را شناسایی و در یک عملیات پلیسی و غافلگیرانه آنان را بازداشت کنند.
فرمانده انتظامی زرقان با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه به ۲۰ فقره سرقت از اماکن دولتی اقرار کردند، گفت: سارقان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا 
شدند.
بنز ۱۲۰میلیاردی قاچاق در بختگان توقیف شد
همچنین جانشین فرمانده انتظامی استان فارس از توقیف سواری بنز قاچاق به ارزش ۱۲۰میلیارد ریال در شهرستان «بختگان» خبر داد و گفت: مأموران انتظامی بختگان حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک سواری بنز که در حال تردد بود، مشکوک شدند و دستور ایست دادند که راننده بدون توجه اقدام به فرار کرد.
یوسف ملک‌زاده اظهار کرد: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه، راننده خودرو را رها کرد و متواری شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان فارس بیان کرد: در بررسی اولیه و استعلام از سامانه پلیس آگاهی، مشخص شد سواری بنز فاقد اصالت بوده و به صورت قاچاق وارد کشور شده است.
ملک‌زاده با بیان اینکه برابر نظر کارشناسان مربوطه ارزش این خودرو ۱۲۰میلیارد ریال برآورد شده است، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا و ارز، موضوع را از طریق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.
پلیس، راه اوباش را سد کرد
فرمانده انتظامی شهرستان «فسا» نیز از بازداشت یکی از اراذل و اوباش خبر داد که به علت تیراندازی منجر به جرح، تحت تعقیب پلیس بود.
فرهاد آراوند اظهار کرد: در پی اعلام شکایت فردی مبنی بر تیراندازی منجر به جراحت وی توسط یکی از اراذل و اوباش، رسیدگی به پرونده و دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: با اقدامات تخصصی و بهره‌مندی از توانمندی ویژه پلیس، مخفیگاه متهم در یکی از محلات شهرستان شناسایی شد.
این مقام انتظامی گفت: مأموران پلیس موفق شدند پس از ساعت‌ها تعقیب و مراقبت، در عملیاتی غافلگیرانه متهم را حین سوار شدن در خودرو، ضمن سلب فرصت هرگونه تحرک با مسدود کردن مسیر وی، دستگیر کنند.
آراوند با بیان اینکه متهم در کارنامه کیفری خود سوابق متعدد کیفری دارد، گفت: ناامن کردن محیط برای مجرمان و اراذل و اوباش که محیط امن جامعه را برای شهروندان ناامن می‌کنند، از اولویت‌های پلیس 
است.
کشف بیش از ۳۳هزار نخ سیگار قاچاق در شیراز
و در انتها فرمانده انتظامی شیراز از کشف ۳۳هزار و ۲۰۰ نخ سیگار خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: مأموران یگان امداد «شیراز» با اقدامات فنی مطلع شدند شخصی در مغازه خود در یکی از محله‌های این شهرستان اقدام به دپو سیگار خارجی قاچاق کرده است که رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
فرج شجاعی با بیان اینکه مأموران با هماهنگی قضایی به محل موردنظر اعزام شدند، افزود: در بازرسی از آن مغازه ۳۳هزار و ۲۰۰ نخ سیگار خارجی قاچاق کشف و یک نفر نیز بازداشت شد.
وی با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد، گفت: کارشناسان مربوطه ارزش کالای قاچاق کشف شده را یک‌میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال برآورد کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی