[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۹
  • دوره جدید

انسجام عوامل برگزاری انتخابات، نشانه انقلابی و مردمی‌بودن است، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت مرکزی انتخابات کشور گفت: همدلی و انسجام عوامل برگزاری انتخابات نشانه انقلابی و مردمی بودن است.
به گزارش ایسنا به نقل از ستاد انتخابات کشور، محمدمهدی عارف پور در همایش معاونان سیاسی استانداری‌ها و رؤسای ستادهای انتخابات استان‌ها با ارائه توضیحاتی بر ایجاد زنجیره بازرسی، شامل؛ بازرسان، سربازرسان و بازرسان ویژه در حوزه سرزمینی کشور و اهمیت و حساسیت موضوع، تأکید کرد.
وی تصریح کرد: پاسخ‌گویی استان‌ها در خصوص گزارشات و موضوعات انتخاباتی حتماً و تنها به مراجع ذی‌صلاح، ذی‌ربط، رسمی و شناخته شده صورت پذیرد و از دادن اطلاعات به درخواست‌ها و تلفن‌های غیرمعتبر و ناشناخته پرهیز شود.      
عارف‌پور با اشاره به ماده ۸۱ قانون انتخابات و به استناد آن شکل‌گیری هیئت‌های استانی بررسی تبلیغات، بهره‌مندی از گزارشات بازرسان و هیئت‌های شهرستانی را از منابع مهم و قابل تأمل برای بهره‌مندی در هیئت بررسی تبلیغات استانی برشمرد.
رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و ارتباطات مردمی وزارت کشور بار دیگر بر بازگشایی به موقع شعب، آماده به کار و متصل شدن شعب، تنظیم صورتجلسه آغاز کار، اعلام به موقع تعرفه مورد نیاز شعب تأکید کرد.
عارف‌پور همچنین برخورد متین، با حوصله و اسلامی با رأی دهندگان و انجام مصاحبه‌های دقیق و مستند توسط مسئولان را در حوزه مسئولیت خود با هماهنگی کمیته اطلاع‌رسانی یادآور و تداوم هماهنگی استان‌ها با مجموعه‌های متناظر کشوری را خواستار شد.
رئیس هیئت مرکزی بازرسی انتخابات کشور، صیانت از آرا مردم و حق و حقوق رأی دهندگان را از دیگر وظایف شرعی و قانونی عوامل دست‌اندرکار انتخابات نام برد و آن را خط قرمز وزارت کشور و دولت دانست.
عارف‌پور، از حسن اخلاق و رفتار منطبق بر قانون و حدود اختیارات، وحدت، انسجام، همدلی و تعامل میان تمام عوامل و دست اندرکاران در جریان انتخابات و روز اخذ رأی از شاخص‌های مردمی و انقلابی بودن و رمز موفقیت نام برد و با استناد به توصیه مکرر و مؤکد مقام عالی وزارت، از معاونان استانداران و رؤسای ستادهای انتخابات استان‌ها خواست تا عوامل اجرایی انتخابات را از هرگونه ایجاد شبهه، القا انتخاباتی و جهت‌گیری له یا علیه نامزدها به عنوان یک تخلف انتخاباتی، برحذر دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی