[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۴
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: استعداد مددجویان شکوفا شود، روزنامه شیراز نوین

جشن ملی توانمندسازی ۱۰۰هزار مددجوی کمیته امداد پیش از ظهر دیروز با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم جشن ملی توانمندسازی ۱۰۰هزار مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: این ایام یادآور روزهایی است که به ذهن و قلم امام خمینی(ره) تشکیل کمیته امداد جاری شد و فرمان تشکیل کمیته امداد را صادر کردند. شاید در سال ۵۷ کمیته امداد جزو اولین نهادهایی بود که بر ذهن و قلم امام جاری شد. کمیته امداد برکات بسیاری در توجه به محرومان، نیازمندان و مددجویان داشته است.
وی ادامه داد: موضوع مدد و مددرسانی بحث بسیار مهمی است که نمی‌توان در این مختصر به آن پرداخت. در فرهنگ دینی ما مدد جزو بهترین کارها شمرده شده است. بعد از انجام واجبات، هیچ کاری در جایگاه مددرسانی قرار ندارد. هرکسی بتواند به دیگری مدد کند، جایگاه ممتازی دارد. امام خمینی(ره) که می‌خواست انقلاب جهانی را هدایت کند، اما یاد مددجویان را در دل داشت. رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تربیت ما دینی است و خیران بی نام و نشان زیادی بدون کار تبلیغاتی بسیار کار می‌کنند. این مربوط به افراد دارای مکنت نیست؛ بلکه افرادی که شاید نیاز هم داشته باشند، سعی می‌کنند در سطح خود به دیگران کمک کنند. در سفر اخیر به سیستان و بلوچستان، سیل‌زدگان در روستاها گفتند از کمک‌های هلال‌احمر تشکر می‌کنیم، ولی چون این کمک‌ها بیش از نیاز ما بود و خانه‌های ما سالم است، این کمک‌ها را به آن طرف مرز دادیم. چون آنها بیشتر نیازمند بودند. کسانی هستند که در مرز زندگی می‌کنند و نیاز دارند، ولی احساس کردند آن طرف مرزی‌ها بیشتر به کمک نیاز دارند. این نگاه مربوط به همت بلند، ایثار و گذشت و توجه به دیگران برای خداست که خیلی ارزش دارد. این روحیه در مردم بوده و وجود داشته است.
وی افزود: در مسئله کرونا این خبر را شنیدید که در اروپا فروشگاه‌ها را غارت کردند، ولی چنین خبری را در ایران نشنیدید؛ چون رهبری انقلاب کمک مؤمنانه را مطرح کردند و تمام مساجد و خانه‌ها به محلی برای کمک تبدیل شد. مردم به دیگران توجه دارند و دیگرخواهی در پرتو خداخواهی است و این نگاه خیلی ارزشمند است. چند وقت پیش در اخبار دیدید که یک پارکبان گفت دو نفر را در کمیته امداد تحت پوشش گرفتم. بحث پولداری نیست و عموم جامعه به خاطر تربیت دینی خصلت ارزشمند کمک به دیگران را دارند.
رئیسی خاطرنشان کرد: کمتیه امداد مورد اعتماد همه است و مردم روز به روز توجه بیشتری به کمیته امداد داشته‌اند. محور فعالیت کمیته امداد، توانمندسازی و خودکفایی مددجویان است. در آستان قدس رضوی که خادم بودم، می‌دیدم خانواده‌هایی هستند که می‌گفتند اگر یک فرزند ما مشغول به کار شود، مشکلات حل می‌شود. اشتغال خیلی اهمیت دارد و افراد می‌خواهند با زور بازوی خود درآمد کسب کرده و محتاج دیگران نشوند. ۷هزار کارخانه و کارگاه به خط تولید آمده که موجب ایجاد اشتغال شده است. رئیس‌جمهور تصریح کرد: استعداد مددجویان باید شکوفا شود و این خودکفایی که در برنامه کمیته امداد است، خبر خیلی خوبی است. ۱۰۰هزار مددجوی کمیته امداد به این توانمندی رسیده و استقلال اقتصادی پیدا کردند و این جشن دارد و خبری ارزشمند و موجب شعف است. ما این مسیر را مسیر درستی می‌دانیم که کمیته امداد با تسهیلات به مددجویان کمک کند، ولی در نهایت خود فرد دست به زانوی خود گرفته و بلند می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی