[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

بازگشت رؤیایی به جام جهانی، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
تیم ملی فوتبال که چند روز پیش بدترین بازی و سنگین‌ترین شکست تاریخ خود را تجربه کرده و بدترین روزهای تمام دوران‌هایش را سپری می‌کرد، بعد از ظهر دیروز دست به کاری بزرگ زد و با ارائه یک نمایش کم نظیر، در آستانه صعود به مرحله حذفی رقابت‌های جام جهانی قرار گرفت.
تیم ملی ‌ایران با ترکیب سیدحسین حسینی، سیدمجید حسینی، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی، احمد نوراللهی، مهدی طارمی، علی قلی‌زاده و سردار آزمون به میدان آمد و از همان ابتدا حملات بیشتری نسبت به حریف روی دروازه ‌ایجاد کرد.
پس از ‌اینکه در دقیقه 12 سیدحسین حسینی موقعیت بسیار خوبی را از مهاجم ولزی گرفت، ‌این علی قلی‌زاده بود که در دقیقه 16 توانست با پاس سردار آزمون گلزنی کند اما کمک داور ویدیویی ‌این گل را مردود اعلام کرد.
در دقیقه 19 ضربه آزاد دیگری نصیب ولزی‌ها شد اما حسینی ‌این توپ را هم دفاع کرد و چند دقیقه بعد ‌این سردار آزمون بود که نتوانست در شرایطی مناسب، دروازه قرمزپوشان را با ضربه سر باز کند.
پس از ‌این موقعیت، بازی بیشتر در میانه‌های میدان دنبال شد تا ‌اینکه در دقیقه 42 ولزی‌ها یک موقعیت دیگر روی دروازه ‌ایران خلق کردند که ضربه هری ویلسون پس از برخورد به پای مجید حسینی راهی کرنر شد.
در دقایق تلف شده ‌ایران به دو موقعیت دیگر هم دست یافت که یک بار ضربه سردار آزمون به خوبی توپ را لمس نکرد و بار دیگر ضربه احمد نوراللهی از راه دور را هنسی مهار کرد.
اما نیمه دوم‌ این مسابقه را می‌توان بهترین نیمه تاریخ فوتبال ‌ایران دانست، نیمه‌ای پر از حمله و خلق موقعیت‌های فراوان گلزنی، یک نیمه یک طرفه و استثنایی. در دقیقه 51 دو ضربه پیاپی سردار آزمون و علی قلی‌زاده به دو تیر دروازه ولز برخورد کرد. در دقیقه 73 شوت سعید عزت اللهی از پشت محوطه جریمه را هنسی به سختی به کرنر فرستاد. 
در دقیقه 84 سیدحسین حسینی با واکنشی استثنایی شوت سنگین مهاجم ولز را به کرنر فرستاد و یک دقیقه بعد در یک ضد حمله، مهدی طارمی ‌با دروازه‌بان ولز تک به تک شد که خطای سنگین هنسی، باعث شد تا کارت قرمز برای وی صادر شود.
با ده نفره شدن ولزی‌ها، شانس ‌ایران برای کسب پیروزی افزایش یافت اما تا دقیقه 98 خبری از گل نبود، تا‌ اینکه روزبه چشمی ‌با شوتی سنگین و تاریخی، توپ را به گوشه دروازه ولز فرستاد.
این پایان کار نبود و در دقیقه 101 رامین رضاییان با پاس مهدی طارمی‌گل دوم را هم زد تا قاطع‌ترین پیروزی ‌ایران در تاریخ جام‌های جهانی ثبت شود.
سعید عزت اللهی بعد از پیروزی برابر ولز مقابل خبرنگاران گفت: اول جا دارد تشکر کنم از شما دوستان و مردمی‌که امروز کنار ما بودند. دست تک تک را می‌بوسم. ‌این بُرد را به مردمی‌که در استادیوم بودند و شما تقدیم می‌کنم، زحمت می‌کشید و در ‌این گرما به قطر آمده‌اید.
هافبک تیم ملی در ادامه گفت: هر موقع تمام مردم کنار هم بودیم به دنیا نشان دادیم غیرت تیم ملی چگونه است. بازی قبل یک اتفاق بود و خدا را شکر به ‌ایرانی‌ها امروز احساس غرور دادیم و مطمئناً ‌ایرانی‌ها به ‌این نتیجه افتخار می‌کنند. ما ‌اینجا هستیم با تمام وجود برای ‌ایران و مردم تلاش کنیم.
عزت‌اللهی در پایان گفت: با‌ این زمان کم باید از لحاظ ذهنی ریکاوری می‌کردیم و خدا را شکر همه بچه‌ها هم قسم شدیم و امروز نشان دادیم که فعل خواستن را صرف کردیم.
مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع تیم ملی ‌ایران در پایان بازی در مورد بازی به خبرنگاران گفت: اول از همه به هواداران عزیز تبریک می‌گویم که آمدند و ما را حمایت کردند. بازی اول همیشه بازی سختی است و تیم‌های بزرگ هم گاهاً نتایج خوبی نگرفتند. ما هم در یک سری جزییات نتوانستیم خوب کار کنیم.
مدافع تیم ملی افزود: هیچ اتفاق خاصی نیفتاد و اتفاقات همیشه در فوتبال رخ می‌دهند. برزیل در نیمه نهایی در زمین خودش ۷ گل از آلمان خورد و ما یک سری جزییات را نتوانستیم انجام دهیم و جلوی تیم خوب انگلیس نتوانستیم نتیجه بگیریم. خدا را شکر سه امتیاز گرفتیم و امیدوارم بازی بعدی نتیجه بگیریم.
وی در مورد نقش کی‌روش در بازگشت ‌ایران و همچنین صحبت‌های او پس از بازی انگلیس گفت: به هر حال کارلوس کی‌روش را همه می‌شناسند و من فکر می‌کنم آخر بازی تنها حرفی که به ما زد ‌این بود که بازی تمام شده و ما وقت زیادی برای ناراحتی نداریم و باید تلاش کنیم نتیجه بگیریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی