[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۲
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: شبکه مساجد یعنی اینکه ائمه جماعت همدیگر را بشناسند، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز گفت: سیره مرحوم آیت‌الله ابوالحسن حدائق در حوزه‌ها باید تدریس و شئون فعالیت مرحوم حدائق باید معرفی شود.
به گزارش تسنیم، آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر دیروز در مراسم هماهنگی مساجد مناطق 12گانه شیراز، با بیان اینکه کار را برای خدا اجرا کنید تا برکت به کارتان اضافه شود، اظهار داشت: شبکه مساجد یعنی اینکه ائمه جماعت همدیگر را بشناسند و از امکانات مساجد استفاده کنند. یکی از اشتباهاتی که رخ داده این است که فکر کرده اند از بالا دستور بدهند. این روش کار صحیح نیست.
امام جمعه شیراز با یادآوری این مطلب که اصل دلچسبی کار روحانیت و مساجد به همراهی دل‌ها بوده است و اهداف دینی مشترک داشته‌اند و این باعث شد یک ملت را یک‌باره حرکت دادند، افزود: واقعیت صمیمیت و اخلاص را به نمایش بگذارید و همه کمبود‌ها رفع می‌شود.
وی با اشاره به بازدید از برخی مساجد، ادامه داد: طبق بازدیدی که داشتم، از نزدیک شاهد فعالیت‌های مطلوب آن‌ها بودم؛ لذا روحانیت بار سنگینی به دوش دارند. اصل جمعیت جهان تا قرن پیش به 500میلیون نفر نمی‌رسیده است و در حال حاضر در ایران 85میلیون نفر جمعیت داریم و باید دل این افراد را به اسلام جذب کرد.
امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه سیره مرحوم آیت‌الله ابوالحسن حدائق در حوزه‌ها باید تدریس و شئون فعالیت مرحوم حدائق باید معرفی شود، تأکید کرد: روحانیت در دوره رضاخانی و محمدرضاخانی دل مردم را تسخیر کردند و ما باید نسبت به سیره سلف صالح آشنا شویم و اقدام کنیم و این‌ها باعث زندگی در شهر می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی