[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

تحقق دولت هوشمند در شهرداری ، روزنامه شیراز نوین

مهدی نصیری از اتصال شهرداری شیراز به سامانه یکپارچه دولت هوشمند خبر داد. رئیس کمیته هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با اتصال این سامانه، شهرداری شیراز بخشی از خدماتی را که نیاز به استعلام از دستگاه‌های خدمات‌رسان دیگر دارد، برقرار کرده و فعالیت‌هایی از قبیل درخواست‌های مجوز برای صدور پروانه را به صورت خودکار انجام می‌دهد.
وی با اشاره به اولین گام در اتصال شهرداری به زیرساخت دولت هوشمند گفت: شهروندان طبق سنوات گذشته جهت اخذ مجوز مربوط به اطلاعات ثبت احوال نیاز به مراجعه حضوری به شهرداری دارند که پس از آن، صرفاً با شماره تماس به نام مالک می‌توانند احراز هویت خود را انجام دهند و از اتلاف وقت و سفرهای درون‌شهری جلوگیری شود. وی افزود: علاوه بر آن می‌توانند از خدمات حوزه شهرداری الکترونیک به راحتی بهره‌مند شوند.
عضو هیئت رئیسه شورا در ادامه گفت: این گام اول خدمات است و امیدواریم که با اتصال سایر سازمان‌های مهم‌تر و حساس‌تر مانند سازمان ثبت اسناد کشور، این یکپارچگی، گستردگی بیشتری داشته باشد و شهروندان، زمان کمتری را برای درخواست‌های خود منتظر بمانند. رئیس کمیته هوشمندسازی شورا گفت: کلان‌شهر شیراز در کنار 5 شهر دیگر در کشور به این سامانه متصل شده‌اند و این مهم، نویدبخش آن خواهد بود که در آینده علاوه بر یکپارچگی و ایجاد شفافیت بیشتر در شهرداری، زمان انجام درخواست‌های شهروندان نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی