[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

بدترین عوارض خیره شدن به مانیتور و گوشی، روزنامه شیراز نوین

اگر شماهم از آن دسته افرادی هستید که زیاد به صفحات گوشی و مانیتور خیره می‌شوید بهتر است عوارض و مشکلات این کار را بدانید.
به گزارش نمناک، متخصصان بینایی اعلام کرده‌اند؛ زمانی که شما کل روز را به صفحه‌های الکترونیکی و نمایشی خیره می‌شوید، ممکن است مشکلاتی برای‌تان به وجود بیاید که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک این مشکلات را به طور کامل توضیح خواهیم داد.
کمتر پلک زدن
زمانی که شما به صفحات نمایشی مثلاً صفحه تلویزیون خیره می‌شوید، کمتر پلک می‌زنید و در نتیجه چشمانتان بیش از همیشه باز می‌ماند و خشکی چشم را به همراه خواهد داشت.
خشکی و سوزش
همان‌طور که قبلاً هم گفتیم، وقتی که شما به صفحه کامپیوتر یا صفحات مشابه زل می‌زنید و خیره می‌شوید، به خاطر کمتر پلک زدن، چشم‌تان بیشتر خشک می‌شود و در نتیجه ممکن است بعد از مدت زمانی احساس سوزش چشم هم داشته باشید.
میگرن چشمی
آیا تا به حال در مورد سندروم بینایی کامپیوتر چیزی شنیده‌اید؟ این اتفاق برای افرادی می‌افتد که مدت زمان زیادی در طول روز به صفحه کامپیوتر خیره می‌شوند که ممکن است باعث ایجاد مشکلات بینایی یا حتی میگرن چشمی‌‌هم بشود که سر درد شدیدی را هم به همراه خواهد داشت.
تاریِ دید
یکی از علائم میگرن چشمی، تاری دید است که بعد از آن سر درد شدیدی تجربه می‌شود و زمانی هم این اتفاق می‌افتد که شما به صفحات الکترونیکی نگاه می‌کنید؛ یعنی اگر کتاب چاپی دست‌تان بگیرید و بخوانید، این مشکل برایتان رخ نمی‌دهد.
مشکل در تمرکز بینایی
وقتی که برای خواندن چیزی به صفحات الکترونیکی خیره می‌شوید، چشم شما مدام در حال تلاش است که همه چیز را واضح ببیند؛ اما ممکن است کم کم به خاطر کار کشیدن زیاد، این قدرت تمرکز از بین برود.
درد گردن و فک
بعد از این که مدت زمان طولانی به صفحات نمایش خیره می‌شوید، احتمالاً علائمی‌‌مثل سفت شدن گردن یا گردن درد یا حتی درد فک ایجاد شود که با مشکلات بینایی رابطه مستقیم دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی