[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: اکنون امنیت برقرار است، روزنامه شیراز نوین

رئیسی با بیان اینکه اغتشاشات اخیر دارای ساحت‌های امنیتی، فرهنگی و اقتصادی بود، گفت: مسئولان امنیتی در این زمینه تلاش کردند و اکنون امنیت برقرار است و بیشتر هم تأمین می‌شود.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی طی سخنانی در مراسم سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: لازم است نگاهی داشته باشیم به آنچه تاکنون شورای عالی انقلاب فرهنگی به آن عمل کرده است؛ در واقع به وضع موجود و مطلوب نگاه کنیم و اگر فاصله ای است آن را کم کنیم. نگاه باید نقادانه و کارشناسانه باشد؛ به عبارتی آیا آنچه از شورای عالی انقلاب فرهنگی انتظار می‌رفت، انجام شده است؟ 
وی تصریح کرد: برای اینکه ببینیم شورای عالی انقلاب فرهنگی تا چه اندازه به انتظارات عمل کرده است، باید به اسناد بالادستی نگاه کنیم و معلوم شود آیا شورای عالی انقلاب فرهنگی در این ادوار بر اساس اسناد بالادستی چگونه عمل کرده و در چه بخش‌هایی موفق بوده و از آن‌ها تقدیر و تشکر کرد. 
رئیس قوه مجریه همچنین با تأکید بر اینکه نگاه تحولی در این امر بسیار مهم است، گفت: اگر اندیشه و انگیزه تحولی نباشد، تحول هم اتفاق نمی‌افتد. در واقع باید بازنگاهی در فرایندها داشته باشیم که آیا درخور است یا خیر. آیا این فرایندها، فرایندهایی است که یک کار تحولی همسازی انجام شده باشد؟ رئیسی خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلفی که متکلف علم هستند باید بازنگاهی نسبت به ساختارهای خودشان باشند. اگر این نگاه انجام نشود، تحول در ساختارها اتفاق نمی‌افتد. آن چیزی که رهبری در جلسه اخیر با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کردند بالاتر از وظیفه سازمان‌ها بود. باید دید موازی کار کجاست. رئیس جمهور در ادامه بر ضرورت افزایش بهره‌وری تأکید کرد و افزود: بنده در جلسه با رؤسای دانشگاه و... گفتم ما در کشور نیازمند افزایش بهره وی هستیم. این میزان از نیروی انسانی کارآمد به قولی ۸۰هزار اعضای هیئت علمی و به قولی ۱۰۱هزار اعضای هیئت علمی داریم. باید به بهره وری در این مسئله نگاه کرد و بعد بودجه و امکاناتی که وجود دارد. معتقدم هزینه کردن در این بخش‌ها نوعی سرمایه‌گذاری است.
وی ادامه داد: مقوله عدالت را نباید فراموش کرد. عدالت را محدود نبینیم. ما در فرهنگ اسلامی هیچ مفهومی به گستردگی و فراگیری عدالت نداریم. باید عدالت را در همه حوزه‌ها ببینیم. در آموزش و پرورش عدالت به آموزش بیشتر تأکید داشته، در حالی که تربیت نیز مقوله مهمی است. 
رئیسی همچنین بیان کرد: بزرگی ۵۰ سال قبل در تعریف از بحث تربیت می‌گفت تربیت احیای تمایلات عالی انسانی نفسانی است. بنده چند هفته قبل بعد از مراسم ۱۳ آبان به اردوگاه شهید باهنر رفتم و در جمع دانش آموزان سمپادی حضور داشتم. حرف‌های خوب و شنیدنی داشتیم. دانش آموزان می‌گفتند در مدارس سمپادی مطالب علمی را خوب آموزش می‌دهند، اما چرا زمانی برای پاسخ به سؤالات سیاسی اختصاص داده نمی‌شود؟
وی تصریح کرد: باید شناخت و بصیرت نسبت به مسائل وجود داشته باشد. نگرانی که رهبری دارند و در مقوله بصیرت بیان کردند، تنها برای مسائل مربوط به ۸۸ نبوده،‌ همواره وجود دارد؛ اکنون هم هست؛ یعنی یک دانش آموز، دانشجو یا استاد در کنار علم افزایی تحلیل درستی هم داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی