[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

بالغ بر هشت‌میلیون دوز واکسن کرونا تزریق شده است ، روزنامه شیراز نوین

ابوذر پاریزی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز شنبه بیست و ششم آذر ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، وی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۵۷هزار و ۶۵۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱هزار و ۸۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است. او افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۲۹هزار و ۱۸۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۱۳۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۲۸هزار و ۴۶۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۶۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
پاریزی خاطرنشان کرد: با بستری ۱۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۶۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۷۰ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳هزار و ۶۱۶ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۴هزار و ۵۰۳ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و ۷۶۵ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۱هزار و ۸۰۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۳۸۹ دوز نوبت سوم و ۱۳۲هزار و ۵۴۹ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی