[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

پرسپولیس برنده پرونده لوکادیا است، روزنامه شیراز نوین


تسنیم/ وکیل حقوق ورزشی گفت در صورتی که باشگاه پرسپولیس مبلغ قرارداد لوکادیا را به موقع پرداخت کرده باشد، می‌تواند این پرونده را به سود خود به پایان برساند.
رضا شاه‌منصوری وکیل حقوق ورزشی درباره فسخ قرارداد یک طرفه لوکادیا با باشگاه پرسپولیس و اینکه به نظر او سرنوشت این پرونده به کجا خواهد رسید، اظهار داشت: متأسفانه در این سال‌ها درگیر چیزی شدیم که عجیب است؛ شاید بازیکنان خارجی که وارد کشور می‌شوند از لحاظ فنی خوب باشند ولی برخی از آن‌ها از نظر حرفه‌ای سطح پایین هستند. این‌ بازیکنان به دلیل فقدان رفتار حرفه‌ای، دعاوی حقوقی علیه باشگاه‌های ما به راه می‌اندازند که واقعاً در برخی از آن‌ها باشگاه‌های ما مقصر نیستند. 
وی ادامه داد: طرفین باید به قرارداد احترام بگذارند؛ قرارداد فسخ نمی‌شود مگر در موارد اضطرار. سفارت هلند در مهرماه به اتباعش اعلام کرده به دلیل ناامنی ایران را ترک کنند،‌ اما واقعاً شرایط این طور بوده است؟! سه روز پیش در کشور ما دربی برگزار شد. بنابراین این یک دلیل واهی بوده و احتمالاً پیشنهاد بهتری داشته و به همین دلیل به یک‌باره ایران را ترک کرده است. باشگاه پرسپولیس باید ببیند لوکادیا در پنجره پیش‌رو به کدام باشگاه خواهد پیوست و سپس به دلیل فسخ قرارداد از لوکادیا و باشگاه مقصدش شکایت کند.
«شایعه شده لوکادیا بند فسخی مربوط به شرایط اضطرار در قراردادش داشته است». این وکیل حقوق ورزشی در واکنش به طرح این موضوع گفت: این بند در قرارداد معقول نیست؛ آرای متعدد اتاق حل اختلاف فیفا می‌گوید شرط باید معقول باشد. آن زمان چطور این بازیکن این شرط را در داخل قراردادش گذاشته‌اند؟ بند «فورس ماژور» فیفا در شرایطی است که امکان اجرای قرارداد برای طرفین وجود نداشته باشد. مثلاً یک قرارداد ساخت‌و‌ساز بین یک شرکت خارجی و یک کشور بسته شده اما به یک باره زلزله آمده و آن قرارداد نمی‌تواند اجرا شود؛ اکنون  شرایط این طور است؟ یقیناً خیر.
شاه‌منصوری یادآور شد: بخش دیگر ماجرا این است که این بازیکنان را چه کسانی به باشگاه‌ها می‌آورند؟ ما می‌دانیم ایجنت تضمین کننده اجرای قرارداد نیست ولی وقتی یک بازیکن را می‌آورید و به باشگاه بزرگ پرسپولیس وصل می‌کنید، حتماً شخصیت ایجنت هم در این انتقال  دخیل بوده است. باشگاه پرسپولیس باید این پرونده حقوقی را قطعاً مطرح کند و می‌تواند به نتیجه هم برسد.
وی در واکنش به طرح این موضوع که هواداران پرسپولیس نگران هستند در پرونده لوکادیا نیز مانند استوکس باشگاه پرسپولیس شکست بخورد،‌ گفت: شرایط لوکادیا با استوکس خیلی فرق دارد؛ اگر داستان و روایت همین باشد که می‌گویند، پرسپولیس می‌تواند برنده پرونده لوکادیا باشد. باشگاه پرسپولیس همان طور که گفته اگر بدهی نداشته باشد، قطعاً این پرونده عاقبت به خیر خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی