[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۱۳
  • دوره جدید

باران آنتی‌بیوتیک در بازار ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز از توزیع بیش از ۴۵هزار عدد از انواع سوسپانسیون آنتی‌بیوتیک در استان فارس خبر داد.
دکتر «محمدجواد راعی» روز سه شنبه با بیان اینکه توزیع نخستین محموله از سوسپانسیون آنتی بیوتیک وارادتی به کشور از شنبه هفته جاری در داروخانه‌های استان فارس آغاز شده است، عنوان کرد: این آنتی بیوتیک‌ها شامل «آموکسی‌سیلین»، «کوآموکسی‌کلاو»، «سفکسیم»، «سفالکسین» و «آزیترومایسین» است که از طریق کشور هند، با هماهنگی وزارت بهداشت و با هدف تأمین کمبود دارو به کشور وارد شده است.
دکتر راعی افزود: به دلیل شیوع بیماری‌هایی مانند آنفولانزا و سرماخورگی در کشور همزمان با شروع فصل پاییز، با افزایش تقاضای عمومی برای مصرف آنتی‌بیوتیک‎‌ها مواجه بودیم؛ در حالی که از نظر پزشکان متخصص برای درمان بیماری ویروسی آنفولانزا استراحت کامل و مصرف مایعات، نقش مؤثری در روند بهبودی بیمار دارد.
او افزود: با هماهنگی و پیگیری‌های سازمان غذا و دارو، با شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی طی ماه اخیر، به زودی در کنار آنتی بیوتیک‌های وارداتی، توزیع آنتی بیوتیک‌های ساخت داخل طبق روال گذشته در داروخانه‌های استان انجام می‌شود.
طی روزهای گذشته کمبود آنتی بیوتیک در داروخانه‌ها برخی از شهروندان را با مشکلاتی مواجه کرده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی