[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

مصرف منظم این دمنوش نمی‌گذارد هرگز دچار اضافه‌وزن شوید!، روزنامه شیراز نوین

در صورتی که افراد دمنوش بارهنگ و خاکشیر را به صورت منظم در رژیم غذایی خود مصرف کنند، هرگز دچار اضافه وزن نمی‌شوند. به گزارش بهداشت نیوز، محمدباقر مینایی یک متخصص طب سنتی گفت: هر عضوی از بدن یا هر بدنی نسبت به دمنوش‌ها عکس العمل متفاوتی نشان می‌دهد، بنابراین نمی‌توان یک دمنوش واحد را برای همه افراد تجویز کرد. وی در خصوص دمنوش‌هایی که می‌توانند برای بدن مفید واقع شوند و از تجمع چربی و بروز اضافه وزن در افراد جلوگیری کنند، اظهار داشت: دمنوش بارهنگ بهترین دارو برای دستگاه گوارش محسوب می‌شود که سبب رسوب زدایی از لوله گوارش می‌شود.
این متخصص طب سنتی با بیان اینکه افراد دچار اضافه وزن و چاقی می‌توانند هفته ای سه تا چهار مرتبه از دمنوش بارهنگ استفاده کنند، عنوان کرد: میزان استفاده از این دمنوش در اشخاص لاغر به یک تا ۲ بار در هفته کاهش پیدا می‌کند. وی گفت: خاکشیر نیز یکی دیگر از گیاهانی است که در برقراری تعادل ماده غذایی و جذب آن نقش مؤثری ایفا می‌کند؛ بنابراین در صورتی که افراد دمنوش بارهنگ و خاکشیر را به صورت منظم در رژیم غذایی خود مصرف کنند، هرگز دچار اضافه وزن نمی‌شوند. مینایی تأکید کرد: نوشیدن دمنوش چای سیاه همراه با لیمو عمانی سیاه نیز سبب تعادل وزن بدن، تسکین سیستم اعصاب مرکزی و تقویت کبد و قلب می‌شود. وی تصریح کرد: نوشیدن دمنوش به‌لیمو همراه با بادرنجبویه و عناب نیز با برقراری تعادل بین سه عضو رئیسه بدن (قلب، مغز و کبد) تأثیر چشمگیری در تعادل وزن بدن ایفا می‌کند که برای تهیه این دمنوش به ازای هر یک نفر باید سه قاشق غذاخوری به لیمو را با نصف قاشق غذاخوری بادرنجبویه به همراه پنج تا هفت عدد عناب را در قوری محتوی ۲ لیوان آب دم کنند و پس از تبخیر شدن نصف این محلول آن را صاف کنند و سپس بنوشند. این متخصص طب سنتی با بیان اینکه نوشیدن دمنوش سیب (چای سیب) نیز سبب رسوب زدایی مجاری عروقی بدن می‌شود، افزود: مصرف دمنوش گلابی (چای گلابی) نیز از افزایش جذب اسیدهای چرب حاصل از جذب اول جلوگیری می‌کند و تنها به اسید‌های چرب مفید اجازه جذب می‌دهد که استفاده از دمنوش سیب و گلابی در مبتلایان به کبد چرب توصیه می‌شود. وی اظهار داشت: مصرف دمنوش نعنا وحشی نیز سبب بهبود التهابات لوله گوارش می‌شود؛ بنابراین مبتلایان به مشکلات گوارشی (کولیت، التهاب معده و زخم معده) باید ۳۰ دقیقه پیش از غذا این دم‌کرده را بنوشند.
مینایی با اشاره به مصرف گل بابونه شیرازی به خصوص در افراد میانسال و سالمند مبتلا به دیابت، بیان کرد: این دمنوش ضددرد و التهاب استخوان است و روند تسریع طبع و مزاج انسان به سمت سردی را کاهش می‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی