[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

بالغ بر ۶۵۳هزار نفر کرونایی مداوا شده‌اند ، روزنامه شیراز نوین

ابوذر پاریزی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز جمعه نهم دی ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۵۹هزار و ۳۷۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱هزار و ۸۹۳ بیمار مثبت شناسایی شده است. وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۳۰هزار و ۶۰۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۱۷۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۲۸هزار و ۷۷۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۷۱۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته وی با بستری ۲۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی 
دریافت می‌کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در ادامه خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۷۰ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳هزار و ۶۸۹ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۴هزار و ۷۳۶ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و ۸۱۱ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۱هزار و ۸۵۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۴۴۱ دوز نوبت سوم و ۱۳۲هزار و ۶۳۴ دوز یادآور واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی