[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

با ‌این تکنیک سنتی چینی فشار خون بالا را در ۵ دقیقه کاهش دهید، روزنامه شیراز نوین

به کمک یک تکنیک سنتی چینی مبتنی بر طب فشار می‌توانید فشار خون بالا را در عرض ۵ دقیقه کاهش دهید.
به گزارش بهداشت نیوز، هنگامی‌که فشار خون شما بیش از حد بالا است و تحت کنترل نیست، زمانی که فشار خون بالا به یک مشکل جدی سلامت تبدیل می‌شود، می‌تواند زندگی شما را به خطر بیندازد، فشارخون بالا یا «قاتل خاموش» یک اختلال قلبی و عروقی است که بر سلامت تعداد بی‌شماری از مردم در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد.
علاوه بر حفظ رژیم سالم و متعادل با ورزش منظم، می‌توانید با یک تکنیک چینی فشار خون خود را در زمانی که به یکباره بالا می‌رود، کاهش دهید.
فشار خون بالا خطر ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی یا سایر بیماری‌های جدی را افزایش می‌دهد.
فشار خون بالا چیست؟
فشار خون نیرویی است که قلب با آن نیرو خون خود را از طریق شبکه‌ای از شریان‌ها، رگ‌ها و مویرگ‌ها به ارگان‌های بدن پمپ می‌کند.
فشار خون سیستولیک (بالا) در بزرگ‌سالان حدود ۱۲۰ میلی‌متر جیوه در فعالیت بدنی و ۸۰ میلی‌متر جیوه در هنگام استراحت است.
فشار خون سیستولیک (فشار بالا) بیش از ۱۴۰ میلی‌متر و دیاستولیک (فشار پایین) فشار خون بیش از ۹۰ میلی‌متر جیوه فشار خون بالا محسوب می‌شود.
فشار خون بالا قاتل خاموش نامیده می‌شود چرا که علامتی ندارد و فرد تا مدت‌ها از فشار خون بالا آگاهی ندارد تا‌ اینکه با سکته قلبی و مغزی سراغ شما می‌آید.
گاهی اوقات فشار خون بالا با ‌ایجاد اسپاسم در سر و سینه، سرگیجه و خستگی بروز می‌کند.
تکنیک طب چینی برای کاهش فشار خون
علاوه بر رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش، ما به شما روش چینی باستانی معرفی می‌کنیم که فشار خون بالا را در عرض پنج دقیقه کاهش می‌دهد.
این روش سنتی چینی مبتنی بر فشار بوده و از منظر طب چینی برای کاهش فشار خون بالا در لحظه مؤثر است اما درمان فشار خون بالا نیست و درمان آن تنها مصرف دارو، رژیم غذایی سالم، کاهش وزن و فعالیت بدنی است.
تکنیک‌های طب سنتی چینی بر اساس انرژی بین نقاط مختلف فشار بدن و طب فشاری پایه گذاری شده است.
این تکنیک طب سنتی چینی با فشار بر سه نقطه خاص در عرض چند دقیقه فشار خون را کاهش می‌دهد.
کافی است تا انگشت خود را روی نقطه یک قرار دهید و در هر دو طرف گردن، مسیر بین نقطه یک تا ۲ را با فشار ملایم طی کنید، باید ۱۰ بار ‌این فشار بین نقطه یک تا ۲ را در طول سه دقیقه تکرار کنید.
پس از اعمال فشار بر روی خط بین نقطه یک تا ۲، نوک انگشتان خود را روی نقطه سه به فاصله نیم ‌اینچ از نرمه گوش قرار دهید و ‌این نقطه را در هر دو طرف صورت برای یک دقیقه فشار دهید.
البته باید توجه داشته باشید که تأثیر این عمل به استرس یا دیگر عوامل عاطفی وابسته بوده و تأثیر آن در افراد مختلف متفاوت است و جایگزین درمان و مراجعه به پزشک محسوب می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی