[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

تأثیرگذاری «مهدی» در حد «هالند»! ، روزنامه شیراز نوین

مهدی طارمی، چهارمین گلزن و سومین بازیکن تأثیرگذار فوتبال جهان در سال 2022 شد. به گزارش فوتبال 360، سال 2022 برای طارمی، فراتر از انتظار جلو رفت. او در تمام جام‌های داخلی و لیگ قهرمانان اروپا، برای پورتو درخشید و در تیم ملی هم، توانست رکورد گلزن‌ترین ایرانی در جام‌های جهانی را بشکند. حالا با پایان سال میلادی، آمار بهترین‌های 2022 نشان می‌دهد او در بین بزرگ‌ترین مهاجمان دنیا قرار گرفته است. بیشتر از لیونل مسی گل زده و توانسته هم‌سطح ارلینگ هالند، روی گل‌های تیمش تأثیرگذار باشد.
کیلیان ام‌باپه ستاره پاری‌سن‌ژرمن و فرانسه، بهترین گلزن سال 2022 میلادی بوده است. او هم در لیگ داخلی و هم در تیم ملی، آن قدر درخشید تا با 56 گل، با فاصله زیادی نسبت به نفر دوم بهترین گلزن سال لقب بگیرد. ارلینگ هالند، مهاجم منچسترسیتی که فصل پیش برای دورتموند بازی می‌کرد، با 46 گل دوم است. رابرت لواندوفسکی مهاجم فصل پیش بایرن و فعلی بارسلونا با 42 گل در رده سوم قرار دارد و مهدی طارمی، با 37 گل چهارمین گلزن برتر جهان محسوب می‌شود، آماری استثنایی که طارمی ‌را به یکی از موفق‌ترین مهاجمان جهان تبدیل کرده است.
طارمی ‌علاوه بر گلزنی، در سال 2022 گل‌ساز فوق العاده‌ای هم بود. او در فصل گذشته بیشترین پاس گل را در لیگ پرتغال داد و این فصل هم، اصلی‌ترین مدعی این عنوان به حساب می‌آید. در مجموع تعداد گل و پاس گل هم، کیلیان ام‌باپه با تأثیرگذاری مستقیم روی 73 گل عنوان بهترین مهاجم سال را در اختیار دارد. لیونل مسی، با تأثیرگذاری روی 63 گل دوم است و مهدی طارمی ‌به همراه ارلینگ هالند، مشترکاً با نقش مستقیم روی 54 گل سوم هستند. نیمار و لواندوفسکی هم پس از آن‌ها قرار گرفته‌اند. به‌جز طارمی، همه اسامی ‌این لیست در بزرگ‌ترین باشگاه‌های اروپا بازی می‌کنند.
در قرارداد پورتو با طارمی، 60 میلیون یورو به عنوان رقم فسخ قرارداد ثبت شده است، بیشتر از 12 برابر رقمی‌که پورتو با آن، طارمی ‌را خریداری کرد. طارمی‌در تابستان، 31 ساله خواهد شد و قراردادش هم در سال 2024 به پایان می‌رسد، موضوعی که باعث شده پرداخت این رقم، برای هیچ باشگاهی منطقی نباشد. از طرفی پورتو هم برای فروش طارمی، مقاومت می‌کند و قصد دارد ستاره تیمش در لیگ و لیگ قهرمانان را، حداقل تا پایان فصل حفظ کند. بازار زمستانی فوتبال اروپا، فرصتی طلایی برای طارمی ‌خواهد بود که در اوج دوران بازی، بتواند حضور در لیگی بزرگ‌تر را تجربه کند، به شرطی که مشتریان او، پورتو را راضی کنند با رقمی ‌بسیار پایین‌تر از بند فسخ قرارداد، حاضر به فروش ستاره این تیم شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی