[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

فرونشست زمین در خیابان لطفعلی خان زند، روزنامه شیراز نوین

فرونشست زمین روز دوشنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ باعث ایجاد گودال در خیابان لطفعلی خان زند شیراز در محدوده نزدیک مدرسه خان و مسدود شدن این خیابان شد و هم اینک تلاش دستگاه‌های حوزه مدیریت بحران برای ترمیم این گودال ادامه دارد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری فارس دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، در این باره گفت: ساعت ۹ صبح دوشنبه درمحدوده ای به وسعت ۲۰۰ مترمربع، وسط خیابان لطفعلی خان زند گودالی بر اثر فرونشست ایجاد شد. خلیل عبدالهی افزود: در پی این رخداد، نیروهای امدادی و خدمات‌رسان به محل اعزام شدند و به طور هم‌زمان تلاش برای ترمیم گودال ایجاد شده و نیز رفع مشکل قطعی برق و آب در منطقه هم‌جوار آغاز شد. وی اظهار داشت: در اثر این فرونشست زمین، دیوار برخی مغازه‌های نزدیک محل دچار ترک‌خوردگی شد، اما این حادثه خسارت جانی یا مصدومیت شهروندان را در پی نداشت. مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری فارس اظهار داشت:‌ با هدف حفظ جان شهروندان شیرازی و دیگر هموطنان حاضر در این منطقه تاریخی زیارتی، خیابان لطفعلی خان زند با همکاری پلیس راهور مسدود شد و به نظر می‌رسد که تلاش‌ها برای ترمیم بخش آسیب دیده خیابان در ۲ ساعت بعد از حادثه به اتمام برسد. عبدالهی در پاسخ به سؤال ایرنا درباره علت این فرونشست گفت: به دنبال خشک‌سالی، فرونشست پدیده‌ای رایج در مناطق مختلف استان فارس و شهر شیراز است و در مورد حادثه خیابان لطفعلی خان زند نیز باید به نقش حفاری‌های قبلی که منجر به نفوذ بیشتر آب در زیرسازی خیابان شده است، اشاره کرد.
خیابان لطفعلی خان زند یکی از خیابان‌های مرکزی شهر شیراز است که از بافت تاریخی این شهر می‌گذرد و آثار فرهنگی و تاریخی را در کنار خود دارد. یکی از راه‌های اصلی تشرف به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع)، این خیابان است. مدرسه خان بعد از تقاطع و راه دسترسی به این آستان مقدس قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی